Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Na amerických bankovkách dojde k výměně bílých tváří za černé

Na amerických bankovkách dojde k výměně bílých tváří za černé

Americká vláda pod vedením prezidenta Joe Bidena obnovila plány zobrazit černou bojovnici proti  otroctví Harriet Tubmanovou na dvacetidolarové bankovce.

Na bankovkách se objeví nové tváře
27. ledna 2021 - 06:20

„Je důležité, aby naše bankovky ukazovaly historii a rozmanitost naší země,“ uvedla v pondělí podle CNN mluvčí Bílého domu. Ministerstvo financí potvrdilo projekt.

Bývalý americký prezident Barack Obama zahájil tento projekt, než ho jeho nástupce Donald Trump pozastavil. Před výrobou nové bankovky by však bylo třeba vzít v úvahu také faktory pro výrobu.

Harriet Tubmanová (1820-1913) byla původně sama otrokyní a poté, co uprchla z plantáže, se stala členem takzvané podzemního hnutí, které umožňovalo černým otrokům uprchnout do severních států USA. Později se zapojila do hnutí za práva žen.

Zatím je na dvacetidolarové bankovce 7. americký prezident Andrew Jackson (1767-1845). Vzhledem k tomu, že sám byl otrokářem, opakuje se kritika jeho zobrazení na bankovce..

Současná podoba bankovky


Nový prezident Joe Biden ruší téměř všechna rozhodnutí Donalda Trumpa. Zrušil Trumpův zákaz přijímání transgenderů do armády. Zrušil zákaz vstupu pro lidi z některých muslimských zemí,…

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
23%
Ne
transparent.gif transparent.gif
54%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%