Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Na každého se dostane, to je sice uklidňující věta, ale kdy?

Na každého se dostane, to je sice uklidňující věta, ale kdy?

27 členských států si nemusí dělat starosti s počtem potřebných očkovacích dávek, protože EU objednala pro každého více než dost. Jak uklidňující to je věta…

Transport vakcín
10. ledna 2021 - 06:20

Ursula von der Leyenová varovala členské státy EU před objednáváním samotných vakcín proti Covid-19. Uvedla, že by to narušilo vlastní úsilí Unie v boji proti viru.

V pátečním projevu předsedkyně Evropské komise uvedla, že EU objednala dalších 300 milionů dávek vakcíny Pfizer kromě již objednaných 300 milionů.

„Jediným rámcem, ve kterém vyjednáváme, je 27. Děláme to společně a žádný členský stát nesmí jednat souběžně na tomto právně závazném základě nebo mít paralelní smlouvu,“ řekla von der Leyenová novinářům v Bruselu.

Celé portfolio zahrnuje 2,3 miliardy potenciálních dávek vakcín, smlouvy, které EU podepsala se šesti různými výrobci, což je více než dost na to, aby bylo možné očkovat celou populaci EU více než 450 milionů.

Prohlášení předsedkyně EU je značně kritizováno, že EU neobjednala dostatek vakcín a dodávky jdou příliš pomalým tempem, což Leyenová vyvrací.

Vakcinační program EU byl zahájen 27. prosince 2020 poté, co byla vakcína Pfizer schválena evropskými regulačními orgány.

Vakcína může stát 15,50 euro krát 600 milionů jednotek, což činí objednávku na celkem 9,3 miliardy euro. Není to špatné, že!


Toto je pro Pfizer obchod století, kterého se účastní. Jak? Velmi lehce. V pondělí zvolejte svému makléři a řeknete mu, aby koupil akcie společnosti.

Podle mé analýzy je to stále o 10 procent podhodnoceno, takže pokračujte. Proč bychom my malí lidé neměli těžit také z vynalezené pandemie Covid-19?

Odkud pocházejí peníze na nákup dávek vakcíny? No, od ECB, od koho jiného, jednoduchým zvýšením nabídky peněz ještě více. V případě nouze už nic nehraje roli.

Miliony, miliardy, biliony ... brzy budeme mluvit o opravdu velkých penězích.

Nedělejte si starosti s devalvací měny a inflací. Pokud jde o zdraví populace, nic nemůže být příliš drahé.

Jaká dobrá zpráva, že Ursula von der Leyenová zajistila očkování pro všechny obyvatele EU, a to i několikrát. Má na to nadání. Jsem tak uklidněn.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)