Náhradní trasa pro migranty do Německa přes Slovensko a Česko?

zprávy

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan  uzavírá hlavní pašeráckou cestu! Syřané, Iráčané a Jemenci nesmějí létat do Běloruska z Turecka!

Náhradní trasa pro migranty do Německa přes Slovensko a Česko?
Ilustrační foto
13. listopadu 2021 - 06:20

 Již včera večer částečně státní Turkish Airlines oznámily, že již nebudou do Běloruska vozit občany těchto tří států. Dnes ráno se stejným opatřením následovala Lukašenkova státní Belavia. Ne zcela dobrovolně, zdá se. Na prezidenta Erdogana měl v posledních dnech zřejmě vliv politický tlak z Evropy.

Navíc se zdá, že uprchlíci v Bělorusku v současnosti uvažují o nové cestě do Německa. Mapy zobrazující trasu přes Ukrajinu, Slovensko a Českou republiku do Německa jsou sdíleny v uzavřených chatovacích skupinách. Do jaké míry byla nová trasa dosud využívána, není jasné.

Tento zákaz letů se vztahuje pouze na Istanbul, ale pravděpodobně ne na Antalyji, takže odtud budou lety pokračovat?


Jak uvádí Welt.de, lidé se syrskými, iráckými a jemenskými pasy si již nesmějí kupovat letenky a až do odvolání již nesmějí nastupovat, oznámil v pátek turecký úřad pro civilní letectví. Podle představitele EU se již nebudou prodávat jednosměrné letenky na lety z Turecka do Minsku.

Pak si nekoupí jen zpáteční letenku, ale dostanou i „falešný“ pas, třeba afghánský. Trh s padělanými pasy v Turecku stále vzkvétá.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:bild,arch.)
Anketa

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: