Svátek má: Alena

Zprávy

Velikost textu:

NATO zvyšuje tlak na Rusko

NATO zvyšuje tlak na Rusko

Vše je dobře obsažené v projevu Jense Stoltenberga spojeném s agendou armády NATO.

Jens Stoltenberg při projevu v Rize
5. prosince 2021 - 06:20

Tento vojenský plán útoku nebo zastrašování suverénního státu, Ruska, je podporován silným zveřejňováním článků v médiích, aby připravil západní populaci, která většinou neví nic o životě v Rusku a o Rusku. zemi, při prezentaci myšlenky frontální války.

Západní média vykreslují Rusko jako agresora. Tato země však zůstává ve svých hranicích a neposílá vojáky své armády do Francie, Německa nebo Polska. Vývoj agresivního diskurzu proti Rusku vysvětluje neúspěšné jednání v Paříži, kdy ruská diplomacie podnikla cestu, aby diskutovala s francouzskými protějšky.

Francie, která se mohla chovat jako suverénní stát, nechtěla respektovat mezinárodní dohody tím, že by se neřídila směrnicemi NATO a Washingtonu. Obyvatelstvo v Evropě je bombardováno informacemi proti Rusku, zatímco stejná média neinformují nic o vojenských akcích NATO proti zemím EU a používají Covid-19 jako kouřovou clonu.

Od  30. listopadu do 1. prosince 2021 se v lotyšské metropoli Rize uskutečnilo setkání ministrů zahraničí NATO.  Dne 1. prosince se ho zúčastnili gruzínský ministr zahraničí David Zalkaliani a ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Poslední jmenovaný měl obzvlášť nabitý program. Plánoval mimo jiné jednání s britskou ministryní zahraničí Liz Trussovou, stejnou političkou, která  byla  hrdě nafilmována, jak defiluje v britském tanku před ruskými hranicemi.

Před našima očima se Britové stávají nejaktivnějšími lobbisty pro rozšíření spolupráce mezi NATO a Ukrajinou, aktivitu v této oblasti přebírají od Poláků a pobaltských států. Při této příležitosti Liz Trussová  publikovala článek  proti Rusku, nechala dýchat atmosféru tohoto setkání, které se odehrálo na těchto územích těchto krásných pobaltských zemí, obvinila Rusko z toho, že chce napadnout Ukrajinu a zároveň vyhrožuje: „Rusko zaplatí cenu, pokud napadne Ukrajinu“. Řekla: „Ukážeme své odhodlání bránit hranice svobody."


Červená čára bude brzy překročena v nezodpovědném šílenství mezi politickými činiteli v západních zemích a NATO, zatímco obyvatelstvo si přeje žít v míru, zejména se současnou zdravotní krizí, která se nadále rozšiřuje na obyvatelstvo.

Ukrajina se navíc chystala nastolit otázku, která se v jejích vztazích se Západem stává již věčnou: Otázku parametrů sblížení s Aliancí. Země nikdy neobdržela akční plán pro členství v NATO. Zatímco generální tajemník NATO Jens Stoltenberg  odmítá  podporu Ukrajiny v případě války, od prvního dne schůzky v Rize  oznámila že v případě ofenzivy vojsk budou zavedeny nové protiruské sankce. Zároveň učinil dvě prohlášení, jak se zdá, na adresu Ukrajiny i Ruska.


NATO diktuje Rusku, jak má žít. Stoltenberg nejprve upřesnil, že NATO nebude v případě ruské invaze bojovat na ukrajinském území. Generální tajemník NATO připomněl, že bezpečnostní záruky Aliance se vztahují pouze na její členy, tedy s článkem 5 charty NATO, který zahrnuje vojenskou akci ostatních členů Aliance. Zadruhé, představitel Aliance jednoznačně odmítl variantu, že by expanze NATO na východ byla v zásadě vyloučena. „Rusko nemá právo do tohoto procesu zasahovat. Ukrajina je suverénní a nezávislý národ,“  trval na svém a zdůraznil, že „Rusko nemá právo veta“ na vstup Ukrajiny do NATO".

A 1. prosince   své tvrzení rozšířil , když uvedl, že NATO nepřipouští „ani myšlenku“, že Rusko může mít vlastní sféru vlivu na své sousedy – suverénní státy: „Rusko má sférický vliv. Snaží se znovu nastolit určitý druh uznání, že Rusko má právo kontrolovat, co jeho sousedé dělají nebo nedělají “; "A toto je druh světa, kam se nechceme vracet, kde velmoci měly své slovo nebo jakési právo uvalit omezení na suverénní a nezávislé národy." Ta věc je ohromující. NATO vyvolává znepokojení tím, že žádá Rusko, aby respektovalo suverénní státy, jako je Ukrajina, ale připravuje ho o kvalitu suverénního státu tím, že diktuje, jak se má chovat.Jens Stoltenberg jasně prohlásil, že „je rozdíl mezi blízkým a velmi ceněným partnerem, Ukrajinou, kde poskytujeme naši podporu, a spojenci NATO, kde ve skutečnosti máme naši doložku o kolektivní obraně, kde poskytujeme bezpečnostní záruky zakotvené ve Washingtonské smlouvě. pro všechny spojence NATO“. On  objasnil  : „NATO poskytuje podporu pro Ukrajinu, politickou podporu pro jeho územní celistvosti a suverenity, ale i praktickou podporu, pokud jde o budování kapacit - spojenci NATO zajistit školení; Máme školitele NATO, kteří jim pomáhají tam, kde budují své námořní síly (Oděsa); Někteří spojenci NATO také poskytují vybavení."

Co se týče zpackané schůzky mezi Paříží a ruskou diplomacií, je zajímavá zpráva, že Moskva se rozhodla zveřejnit diplomatické výměny mezi Paříží a Berlínem, aby novinářům a západnímu obyvatelstvu ukázala, že pokud je v současnosti špatná situace i mezi Ruskem a Velení NATO, je to jednoduše proto, že členové této Aliance nerespektují mezinárodní smlouvy. Francie opět promarnila svou šanci jednat jako suverénní stát, což je vlastnost, kterou NATO  prosazuje.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)