Některým ukrajinským jednotkám chybí až sedmdesát procent vojáků

zprávy

Od konce října přichází z americké strany vlna prohlášení a informací o údajném napětí situace na ukrajinsko-ruské hranici.

Některým ukrajinským jednotkám chybí až sedmdesát procent vojáků
Olesya Medvedeva , komentátorka webu Strana.ua
14. listopadu 2021 - 04:20

V tomto ohledu lze předpokládat, že Ukrajina a Spojené státy společně připravují vojenský scénář řešení krize na Donbasu. Děje se tak ale a pozadí velkých problémů v ukrajinské armádě.

Problémy, které se zdají neřešitelné, jsou vetkány do pevného uzlu. Jedná se o katastrofální nedostatek personálu, který u některých jednotek dosahuje 70 procent, a odliv odborného personálu, který je přeložen do civilu, až do otroctví.

To vše způsobuje nárůst nespokojenosti mezi vojáky ozbrojených sil Ukrajiny.

V novém čísle blogu "Jasno. Pochopitelně" zvláštní zpravodajka webu Strana Olesja Medveděva V novém čísle blogu „Yasno.Ponyatno“ Olesya Medveděva podrobně hovoří o krizi v ukrajinských ozbrojených silách.Připomeňme, že post šéfa resortu obrany minulý týden zaujal bývalý místopředseda vlády a ministr pro reintegraci dočasně okupovaných území Alexej Reznikov .

Ihned po jmenování do nové funkce se Reznikov šel seznámit s vojáky . Nejprve se ministr vydal k jednotkám umístěným v zóně operace společných sil.


(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano 56%
transparent.gif transparent.gif
Ne 22%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 22%
transparent.gif transparent.gif