Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

Německo označilo sankce proti Nord Stream 2 za hrozbu EU!

Německo označilo sankce proti Nord Stream 2 za hrozbu EU!

Východní výbor německé ekonomiky je znepokojen pokusy Senátu USA na uvalení sankcí proti společnosti Nord Stream 2, uvedla tisková zpráva, kterou organizace zveřejnila v pátek.

Ilustrační foto
6. června 2020 - 10:16

„Německé společnosti s velkým znepokojením sledují pokračující pokusy amerických senátorů uvalit sankce na výstavbu evropského plynovodu Nord Stream-2,“ citovala zprávu RIA Novosti.

Návrh zákona o sankcích proti společnosti Nord Stream 2 byl dříve předložen Senátu USA. Navrhuje zavedení sankcí proti pojišťovacím společnostem pro lodě kladoucí plynovod. Dokument byl podpořen pěti senátory z obou stran, včetně vlivného texaského senátora Teda Cruiseho.

Tato zpráva citovala slova vedoucího východního výboru, německého vrchního manažera Olivera Hermese, který nazval plány Senátu USA „přímým ohrožením právní bezpečnosti v EU" a sankce proti Nord Stream 2, jak uvedl, byly "namířeny proti desítkám německých a evropských podniků“.

„Předpokládáme, že Evropská komise a německá vláda budou chránit evropské společnosti před tímto vnějším vlivem a suverenitu EU náležitým způsobem,“ uvedla zpráva.


„Politické argumenty, které američtí zástupci předložili proti společnosti Nord Stream 2, mají mnoho společného s fake zprávami a málo s realitou. Nord Stream 2 neohrožuje evropskou energetickou bezpečnost, ale poskytuje další objemy plynu, aby ceny s rostoucí poptávkou po evropských spotřebitelích a společnostech zůstaly stabilní a EU tak mohla rychleji dosáhnout svých cílů v oblasti ochrany klimatu,“ dodal Hermes.

Mluvčí německého ministerstva hospodářství již v pátek uvedla, že Berlín pečlivě sleduje kroky USA v této oblasti a kategoricky odmítá myšlenku extrateritoriálních sankcí.

Někteří němečtí politici rovněř rozhořčeně navrhují, aby Německo poté zavedlo "trestní" cla na dovážený americký plyn.
(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)