Svátek má: Gabriela

Zprávy

Velikost textu:

Německo: Rouška povinná navždy a všude!

Německo: Rouška povinná navždy a všude!

Jakmile chamtiví pandemičtí profitéři ochutnali krev, už je nelze zastavit, pak musí existovat stálý přísun peněz.

Ilustrační foto
9. února 2021 - 10:10

Řidiči by měli mít zjevně povinnost mít v budoucnu ve vozidle dvě masky. Jak uvedl Saarbrücker Zeitung, spolkové ministerstvo dopravy plánuje, aby roušky úst a nosů „povinné“ pro období pokoronavirové pandemii. Vyplývá to z prohlášení oddělení Petičního výboru Spolkového sněmu.

V souladu s tím se chce ministerstvo orientovat na předpisy pro bezpečnostní vesty. Jsou také „povinné“, jejich porušení pak může být potrestáno pokutou 15 euro. V prohlášení se uvádí, že takový požadavek by měl být zaveden rychleji než předepisování roušek.

Podle deníku se nyní plánuje začlenit „povinnost nosit dvě roušky úst a nosu do další změny předpisů o silničním provozu.Výrobci roušek budou spokojeni, stejně jako výběrčí pokut. Jedinou pikantní věcí je, že pokud si tuto roušku nasadíte za jízdy, tak  za překročení maximální rychlosti již nebudou žádné pokuty, řidiče totiž neuvidíte.

„Kdykoli se lidé z různých domácností scházejí v uzavřených místnostech, musí se nosit masky - celostátně a bez výjimky,“ říká epidemiolog Kekulé.

To pravděpodobně neznamená nic jiného než to, že otázka „Pojďme ke mně nebo k vám“ je spojena s rouškovou povinností. Se všemi následky, takže i cizinec v mé posteli musí mít roušku.

(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)