Svátek má: Nela

Zprávy

Velikost textu:

Německý ministr: Konflikt s Ruskem není v našem zájmu

Německý ministr: Konflikt s Ruskem není v našem zájmu

Německo nemá zájem o konfrontační směr vůči Rusku a usiluje s ním o „dobré sousedské“ vztahy, uvedl televizním kanálu ARD německý ministr zahraničí Heiko Mass.

Heiko Maas, německý ministr zahraničí
26. dubna 2021 - 07:20

„Není v našem zájmu připojit se k tomuto konfrontačnímu humbuku. Usilujeme o dialog a dobré sousedské vztahy s Ruskem,“ řekl Maas.

Maas také nazval politiky „chytrákyi“, kteří neustále požadují nová tvrdá opatření proti Moskvě. Podle něj by mělo být vše důkladně zváženo před jejich přijetím, protože ve skutečnosti je nepravděpodobné, že by další sankce byly užitečné, spíše naopak.

Diplomat rovněž připustil, že vztahy mezi Západem a Ruskem jsou nyní „velmi špatné“.

„Ale nemělo by to tak zůstat. Nakonec nikoho nemůže zajímat vážný konflikt, který by kdy vyplynul z neustálých provokací - a už vůbec ne nás tady v Evropě," dodal ministr.

V komentáři k vyjádřením amerického prezidenta Joea Bidena, který kladně odpověděl na otázku novinářů o tom, zda považuje ruského prezidenta Vladimira Putina za zabijáka, řekl Maas: „Neřekl jsem nic takového a nebudu to dělat. “Ukrajinské orgány nedávno požádaly Německo, aby  na pozadí eskalace situace na hranicích s Ruskou federací dodalo obranné zbraně - použité korvety, rakety, systémy protivzdušné obrany a odminovávací zařízení.

Oficiální zástupce služby zahraniční politiky EU Peter Stano zase řekl, že dialog mezi EU a Ruskem bude obnoven po provedení ustanovení Minských dohod .

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%