Svátek má: Markéta

Zprávy

Velikost textu:

Německý televizní kanál „uznal" Krym územím Ruska!

Německý televizní kanál „uznal" Krym územím Ruska!

Německý televizní kanál 3Sat odvysílal mapu, na níž je poloostrov Krym zaznamenán jako území Ruska.

Krym jako ruské území podle 3Sat
17. srpna 2018 - 10:15

Grafika s mapou byla uvedena v dokumentu „Přes Sibiř“, jehož autovy byli německý dokumentarista Dave D. Lanes, stejně jako dopisovatel švýcarského televizního kanálu Schweizer Fernsehen v Moskvě Christoph Franzen.

V dokumentu je na mapě Ruska poloostrov zabarven tou samou barvou jako ostatní území země. Skutečnost s jistým zadostiučením a také trochou škodolibosti zaznamenala ruská média.

Televize 3Sat vysílá v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku.


Na Ukrajině opakovaně docházelo ke skandálům map s Krymem, Kyjev nadále tvrdí, že je to jeho  území. Například předtím televize STB uvedla v televizním pořadu „Bakalář“ mapu Ukrajiny bez poloostrova. Médium později uznalo „chybu“ a vinu hodilo na vedoucího střihu. Ukrajinská diplomacie má také plné ruce práce, kdy protestuje v různých zemích světa proti zobrazení Krymu jako součástí Ruska.


Krym se stal ruských regionem poté co v březnovém referendu roku 2014 se 96,77% voličů autonomní republiky a 95,6% obyvatel Sevastopolu vyslovilo pro spojení poloostrova s Ruskou federací.(kou, prvnizpravy.cz, tvheute.at, foto: repro 3Sat)