Svátek má: Gizela

Zprávy

Velikost textu:

NEOPresse: Proč si média podivně nevšímají Macronových slov o Rusku?

NEOPresse: Proč si média podivně nevšímají Macronových slov o Rusku?

Před několika dny, na výročním setkání s velvyslanci republiky v Paříži, francouzský vůdce Emmanuel Macron oznámil svou snahu „vytvořit novou evropskou civilizaci“, ale tentokrát za účasti Ruska, uvedl NEOPresse.

Emmanuel Macron, francouzský prezident
3. září 2019 - 04:20

A německá média „podivným způsobem“ sotva věnovala pozornost projevu francouzského prezidenta, diví se publikace.

Evropa by podle Emmanuela Macrona měla přehodnotit své vztahy s ostatními zeměmi, protože v současné době jsou obyvatelé evropských zemí „svědky úpadku západní hegemonie ve světě“.

Pokud jde o Ruskou federaci, tím se od něho odvrátila, učinila Evropa strategickou chybu, uvedl francouzský prezident. Bez důkladného přehodnocení vztahů s Ruskem nebude možné oživit evropskou civilizaci, dodal Macron.


„Ve vztazích s Ruskou federací, ve které v Evropě viděli jakéhosi trojského koně, nebyla důvěra. To však již není v našem zájmu,“ zdůraznil francouzský vůdce na setkání s velvyslanci.

„Neobvyklá slova“ z úst francouzského prezidenta Emanuela Macrona, přiznává novinář německé publikace NEOPresse.

„Co se s ním stalo? Co se stalo v zákulisí? Svět se opravdu mění a zdá se, že si malý Macron také uvědomil, že on sám nemůže oponovat Trumpovi nebo Putinovi, především, pokud se s jedním z nich nesjednotí,“ poznamenal autor článku. „Ale Evropa nebude schopna sama konkurovat rostoucí hospodářské síle Číny. Jedinou rozumnou aliancí bude starověké spojenectví, které existuje po staletí: a to je spojenectví mezi Evropou a Ruskem, které již součástí Evropy je,“ dodal novinář.

(kou, prvnizpravy.cz, neopresse.com, foto: arch.)