Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Nevděk je odměnou světa, Kličkovi nestačí 5.000 vojenských přileb

Nevděk je odměnou světa, Kličkovi nestačí 5.000 vojenských přileb

Starosta Kyjeva, světoznámý boxer Vitalij Kličko kritizoval spolkovou vládu Německa za připravovanou zásilku vojenských přileb na Ukrajinu.

Vitalij Kličko, starosta Kyjeva
1. února 2022 - 07:20

Když starosta Kyjeva Vitalij Kličko zjistil, že Spolková republika chce poslat na Ukrajinu 5.000 extrémně drahých ocelových přileb - místo pouhých 4. 000 - aby údajně plánovaná ruská invaze byla neúspěšná, zeptal se nevěřícně, zda mohl očekávat dodání polštářů jako další.

Mezitím ruský ministr zahraničí Lavrov prohlásil, že Rusko nemělo v úmyslu napadnout Ukrajinu. Neexistující expert pro Rad & Tat pak vysvětlil, že 5.000 drahých ocelových přileb není špatným dárkem ani v případě míru, protože ekologicky ohleduplní ukrajinští cyklisté se s nimi mohou chránit lépe než s levnými, komerčně dostupnými cyklistickými přilbami.


Abychom vyjasnili nedorozumění, Spolková republika nebrala vnímané nebezpečí na Ukrajině vážně, ale bylo by záhodno poslat Vitaliji Kličkovi na uklidnění tác s drobenkou, kterou si měla spolková ministryně obrany upéct sama se spoustou másla a lásky, píše se na německém webu Jouwatch.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)
Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%