Svátek má: Jonáš

Zprávy

Velikost textu:

NI: Ruský „Hermes“ zničí západní tanky prakticky na 100 procent!

NI: Ruský „Hermes“ zničí západní tanky prakticky na 100 procent!

Ruská federace je velmoc, která je známa tradiční konstrukcí především kvalitních tanků, ale již méně je známo, že vyvíjí i špičkové protitankové zbraně.

Ruský protitankový systém
6. září 2020 - 10:10

Nová generace ruského protitankového komplexu „Hermes“ se může stát „zabijákem“ západních tanků, uvedl v článku pro The National Interest americký publicista Peter Suciu.

Na fóru Army-2020 byl představen raketový systém řízených zbraní Hermes s dlouhým dosahem od Konstrukční kanceláře přesných zařízení.

Autor upozorňuje na skutečnost, že komplex je vybaven nadzvukovými raketami dlouhého doletu schopnými zničit západní tank se zárukou téměř sto procent. Nová munice je schopná letět více než čtyřnásobkem rychlosti zvuku. Podle publicisty mohou obsadit zvláštní mezeru mezi vysoce přesnou municí a protiletadlovými systémy.


"Hermes" má kompaktní bojový modul s odpalovacími zařízeními pro šest raket a je navržen tak, aby vyslal salvu na šest cílů najednou. Hlavice každé střely je vysoce výbušná fragmentace a obsahuje dvacet kilogramů TNT. Dostřel Hermes je až sto kilometrů.

„Hermes“ lze použít proti nepřátelským obrněným vozidlům, velitelským nebo štábním vozidlům, komunikačním centrům, skladům. Bojový modul je nainstalován na jakémkoli podvozku, včetně obrněných vozidel. Analytik předpokládá, že to pravděpodobně překoná stávající platformy. Komplex, který má autonomní systém „střílej a zapomeň“, je také schopen zasáhnout cíle na základě řízení z dronů a pobřežních platforem.

„Hermes“ zahrnuje několik bezpilotních vzdušných dronů pro průzkum a vedení, které zajišťují detekci a osvětlení cíle.

Publicista dospívá k závěru, že komplex by se mohl stát průlomem v oblasti protitankových zbraní. Na pozadí systému „Hermes“ se zdá být americký protitankový komplex „Javelin“ definitivně zastaralý, dodává Peter Suciu.

(kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)