Svátek má: Dušan

Zprávy

Velikost textu:

Nikdo prý nevěří, že Rusko preferuje Trumpa před „soudruhem Sandersem“!

Nikdo prý nevěří, že Rusko preferuje Trumpa před „soudruhem Sandersem“!

Zpráva The New York Times, že americká rozvědka informovala na uzavřeném jednání o „vměšování“ Ruska do letošních voleb USA, vyvolává silné pochybnosti.

Ilustrační foto
22. února 2020 - 10:10

Kongresman Trey Gowdy v komentáři na Fox News ke zprávě amerického tisku, že rozvědka informovala americký Kongres o pokusech Ruska přispět k znovuzvolení Donalda Trumpa, připomněl, že americké zpravodajské agentury se opakovaně mýlily ve svých hodnoceních, včetně Iráku a Libye. Gowdy také vyjádřil pochybnosti, že by byl oblíbencem Kremlu Donald Trump, a ne socialistický senátor Bernie Sanders.

The New York Times nedávno uvedl jako první zprávu, že kongresman Adam Schiff a členové výboru pro rozvědku za posledních několik dní výkonného ředitele Národní zpravodajské služby zprávy, že Rusko se snaží zasáhnout do volební kampaně do roku 2020.

Trey Gowdy, americký kongresman: „Řeknu tři věci. Zaprvé, neznám nikoho, kdo by skutečně věřil, že by Rusko dalo přednost tomu, aby Donald Trump porazil soudruha Sanderse. Nejsem obeznámen s každým, kdo skutečně věří, že Rusko chce vidět Donalda Trumpa jako prezidenta, a nikoliv osobu, která strávila své líbánky v Rusku.

Za druhé, není to zpravodajská komunita, která nás ujistila, že došlo k spontánní reakci na video v Libyi? Není to zpravodajská komunita, která nám slibovala zbraně hromadného ničení (v Iráku)? Není to zpravodajská komunita, která se spoléhala na dokumentaci (To se týká nepotvrzený kompromitující materiál na Trumpa, který shromáždil bývalý britský špion Christopher Steele – pozn. red.)? Respektuji je, ale nejsou to detektory lži.

Shromažďují informace, vyhodnocují je a poté poskytují své odhady. Bohužel jsou však poskytovány lidem, jako je Adam Schiff, od nichž pocházejí informační úniky - takto nalít vodu do síta. To by nemělo být zveřejněno. To je to, co rozhořčuje prezidenta. Ne zjištění zpravodajské komunity, ale skutečnost, že poté, co obdržel negativní informace o Donaldovi Trumpovi, Adam Schiff to okamžitě předal přímo The New York Times.“

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews, foto: arch.)