Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Nucená ukrajinizace může způsobit rozpad Ukrajiny

Nucená ukrajinizace může způsobit rozpad Ukrajiny

Poté, co vstoupil v platnost zákon, který zavazuje servisní společnosti hovořit se svými klienty výhradně v ukrajinském jazyce, shodli se nezávisle na sobě ukrajinský propagandista a ruský člen Rady bezpečnosti, že to může vést dokonce k rozpadu Ukrajiny.

V obchodech musí být také všechno v ukrajinštině
28. ledna 2021 - 09:01

Připomínáme, že 16. ledna 2021 vstoupil v platnost zákon o ukrajinském jazyce, který ukládá společnostem v sektoru služeb povinnost používat pouze ukrajinský jazyk k poskytování služeb svým zákazníkům (pokud oni výslovně nepožádali, aby s nimi mluvil v jiném jazyce) síly, což vedlo k řadě kritik.

I když jsou ukrajinští neonacisté potěšeni tímto zákonem, který jim nyní umožňuje vypovědět a potrestat podniky, které slouží svým zákazníkům v ruštině (a přitom nechat svůj antisemitismus svobodně se vyjádřit, pokud dotyčné podniky patří Židům ), mnoho lidí varovalo, včeže násilná ukrajinizace země jen podpoří separatismus a zvýší riziko, že Ukrajina se rozpadne podle svých jazykových rozdílů.

I když by takový závěr mohl znít logicky v ústech někoho, jako jet ajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev, je mnohem překvapivější v ústech někoho, jako je Dmitri Gordon, který je promajdánský ukrajinský propagandista (říkám „propagandista“ a ne „novinář“, protože Gordon sám přiznal, že pracuje pro ukrajinskou tajnou službu, a navíc veřejně obvinil ruského novináře, že na něj seslal špatné kouzlo ) a hlasitého kritika ruských úřadů.

V programu Vasilije Golovanova na televizním kanálu Ukraina 24 19. ledna 2021 však Dmitri Gordon, kterého nelze označit za propagátora Kremlu, učinil velmi kritické poznámky k násilné ukrajinizaci země a dokonce řekl, že by to mohlo vést k rozpadu Ukrajiny.

„Věřím, že toto opatření rozděluje, přispívá k tomu, že mohou zůstat jen kousky Ukrajiny. Myslím, že ano. Myslím, že víte, že pro Lvov, Ternopol je dobré mluvit výhradně v ukrajinštině. A to i v komerčním sektoru. Samozřejmě v komerčním sektoru. Proč? Myslím, že spousta lidí v Kyjevě umí ukrajinsky a není pro ně problém mluvit ukrajinsky, pokud něco prodávají. […] Ale co dělat s Oděsou a co dělat s Charkovem? Měli bychom je brutálně ohýbat? Zatlačit je do náručí Rusů? Proč chtějí dělat rozruch - obyvatelé Oděsy jsou zvyklí obchodovat v ruštině v „Privoz“, a nyní jsou o to požádáni v ukrajinštině? Ale oni to nechtějí. Víte, proč nechtějí. Ne proto, že by neměli rádi ukrajinský jazyk, ale proto, že by na sobě nechtěli dělat násilí. Proč je rozzlobit a tlačit do Ruska? Proč? Kdo to potřebuje? Nenutili jste tak už dost lidí v Doněcku, Lugansku a na Krymu? Nestačilo to? Potřebujete ještě víc důkazů?, ptá se Gordon.Trochu dále v pořadu a pozitivně velmi překvapivým způsobem Gordon vysvětluje, že ruský jazyk není špatný, že je třeba rozlišovat mezi ruským jazykem, ruským lidem a ruskými úřady a mluví o Švýcarsku jako o příkladu úspěšného řízení vícejazyčné země.

„Máme jinou zemi. Všichni jsme Ukrajinci, ale jsme jiní. Protože na západě mluví ukrajinsky a na východě mluví rusky. Ti, kdo na východě mluví rusky, nejsou nepřáteli Ukrajiny. Jsou to prostě lidé, kteří od dětství mluví svým mateřským jazykem. Jejich jazykem je v tomto případě ruština. Ruský jazyk však není špatný. Ruský stát je špatný, Putin je špatný. Jsou to agresoři, útočníci, ničemové. Ale ne Rusové, kteří žijí v Rusku, ani ruský jazyk, ani ruská kultura. Jsou to úplně jiné věci. A ruský mluvčí není špatný člověk. Je to člověk, který mluví rusky, a je zde také angličtina a francouzština. A pokud je Švýcarsko osídleno různými jazykovými skupinami, mluví německy, francouzsky, Italsky a anglicky, to neznamená, že Švýcarsko nemá právo žít. Naopak ekonomika svazuje každého tak úzce, že si nikdo nemyslí, že by v oboru služeb musel mluvit německy nebo anglicky. Dokud bude podnik růst, můžete mluvit o čemkoli. Celá tato řeč o jazyce začíná tam, kde chcete skrýt skutečné problémy, “ dodal Gordon.

Několik dní po této obraně ruského jazyka a této kritice násilné ukrajinizace země Dmitrijem Gordonem, říká Nikolaj Patrušev, tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace, který prohlásil, že rusofobní opatření přijatá Ukrajinou orgány přispívají k rozvoji separatismu na Ukrajině .

V souvislosti se vstupem nového zákona v platnost Patrušev připomněl, že společné používání ruského jazyka Ruskem a Ukrajinou je dědictvím historie obou zemí.

„Chci zdůraznit, že se jedná o nový stupeň - 19 th - jazyková diskriminace na Ukrajině. Výše uvedený zákon zavedl požadavky na výlučné používání ukrajinského jazyka v oblastech vědy, kultury, dopravy, tisku, škol, univerzit a v pracovněprávních vztazích. Současně ruština byla a stále je hlavním jazykem, kterým mluví a myslí nadnárodní společnosti na Ukrajině i Rusku. Důvodem je staleté soužití stovek národností v našich zemích, přítomnost smíšených rodin a úcta k bohatému kulturnímu dědictví, které je neoddělitelné od práce spisovatelů a básníků v jejich mateřském jazyce. Proto by v Rusku nikdo nesnil o utlačování jiných jazyků, včetně ukrajinštiny,  “ řekl Patrušev v rozhovoru.

Poté zdůraznil, že uplatňování rusofobních politik, které požaduje Washington, již Ukrajinu zničilo, a že kyjevské úřady tím, že ji tlačí k násilné ukrajinizaci, podporují separatismus v zemi.


„To, co se děje na Ukrajině, je pokračováním rusofobních akcí krátkozrakých politiků, kteří se dostali k moci po převratu v roce 2014 a jsou ovládáni Spojenými státy. Neustále uplatňují scénář Washingtonu, který rozděluje národy Ruska a Ukrajiny, z dříve prosperujících zemí udělali zaostalý přívěsek Západu, jenž je dobrý v poskytování surovin, a nyní ničí kulturní a civilizační základy státu .

Kyjev, aby potěšil Washington, záměrně ignoruje dokonce i svou ústavu, která zaručuje volný vývoj, používání a ochranu jiných jazyků. Nacionalistické úřady Ukrajiny, které tvrdí, že usilují o Evropu, současně přijímají zákony, které jsou v rozporu s mezinárodními právními závazky, které přijaly.

Ve snaze udržet si moc všemi prostředky ukrajinští vůdci ani nepomyslí na důsledky rozhodnutí diktovaných přes oceán. Přijetím takových zákonů v rozporu s názorem většiny občanů se současná vláda staví proti většině obyvatel Ukrajiny, způsobuje další napětí ve společnosti a přispívá k rozvoji separatismu, “ dodal.


I když je jisté, že ukrajinské úřady neuposlechnou varování Nikolaje Patruševa, možná budou souhlasit s radou Dmitrije Gordona. Jinak by pokračující násilná ukrajinizace země, která je již na počátku odtržení Krymu a Donbasu, mohla prohloubit jazykový separatismus nejen na východě, ale také na západě země a způsobit rozpad. Ukrajiny.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
23%
Ne
transparent.gif transparent.gif
54%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%