Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Obavy z dnešního dění v Katalánsku: Ruší se lety do Barcelony!

Obavy z dnešního dění v Katalánsku: Ruší se lety do Barcelony!

Španělské letecké společnosti Iberia a Vueling v pátek zrušily téměř 50 letů v souvislosti s plánovanou generální stávkou v Katalánsku, informovaly španělské noviny 20minutos.

Ilustrační foto
18. října 2019 - 10:15

Podle publikace cituje zdroje, Iberia ruší 12 letů mezi Madridem a Barcelonou. Vueling zase zrušil 36 letů. Jak bylo uvedeno, bylo učiněno takové rozhodnutí, aby „se vyhnuly možným problémům v souvislosti s novým dnem protestů“.

Dříve se uvádělo, že z pěti různých měst autonomního společenství se do Barcelony vypravily kolony protestujících. Do katalánského hlavního města by měly dorazit v pátek, v den generální stávky.


Demonstrace, zátarasy, přerušení železničních tratí a nepokoje začaly v Katalánsku 14. října poté, co španělský nejvyšší soud v roce 2017 odsoudil dvanáct katalánských politiků za jejich účast na „nezákonném“ referendu o nezávislosti. Devět lidí bylo shledáno vinnými ze vzpoury a dostali trest odnětí svobody od 9 do 13 let, tři lidé byli shledáni vinnými z neposlušnosti a odsouzeni k pokutě.

Během střetů v různých městech autonomního společenství bylo od začátku týdne zraněno 500 lidí, včetně 200 zástupců dbezpečnosti. Bylo zadrženo asi sto lidí.

(kou, prvnizpravy.cz, 20minutos.es, foto: arch.)