Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Obvinění z rasismu: Europa-Park musí změnit „jízdu na raftu v džungli“

Obvinění z rasismu: Europa-Park musí změnit „jízdu na raftu v džungli“

Po obvinění z rasismu oznámila společnost Europa-Park, že zreviduje jednotlivé atrakce a zařízení. Opatření se dotkne také „výletu v džungli“, který je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších jízd v badenském zábavním parku.

Z Euro-parku
21. září 2021 - 09:01

Až dosud jste zde mohli prozkoumávat fascinující africký kontinent na „pohodové expediční plavbě na voru. Exotické zvuky vás doprovázejí na cestě. "Mezi vodopády, fontánami a liánami narazíte nejen na pár kachen, ale také na nosorožce, hrochy a opice. Ve finále – v tajemné jeskyni - čekají na účastníky expedice všechny druhy dalších divokých zvířat a několik překvapení,“ uvádí web Europa - Park.

To ale některým návštěvníkům zjevně vadilo. Dva freiburští studenti zpochybnili „výlet v džungli“ v seminární práci, protože tato atrakce sloužila kolonialistickým stereotypům, uvádí Badische Zeitung .

Například černoši jsou zobrazováni v tradičním oděvu, zatímco bílé postavy nosí oblečení pro průzkumníky a safari. „Doba jako kolonialismus nemá místo v zábavním parku,“ stěžovali si autoři seminární práce.Europa-Park reagoval na kritiku s porozuměním. „Není pochyb o tom, že klišé jsou záměrně používána, z nichž některá jsou přehnaná. „Jízda na raftu v džungli“, která je jednou z nejstarších atrakcí Europa-Parku, je určitě jednou z nich. Ve skutečnosti, podle dnešních měřítek, mohou být některé scény nesprávně interpretovány. V průběhu kompletní renovace atrakce se také zcela změní tematický design, “ sdělila„ tisková mluvčí Europa-Park.

Společnost  Europa-Park  zároveň slíbila, že důrazně odmítne jakoukoli formu rasismu a diskriminace. „V největším německém zábavním parku během roku pracuje 4 450 zaměstnanců a projde přes 5,7 milionu návštěvníků z celého světa. Je jen málo míst, kde se žije a propaguje kultura, která spojuje lidi a mírové soužití, jako v Europa-Parku.“

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreihgeit,foto:europa-park)