Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

„Ocean Viking", nová NGO loď, je na cestě do Středozemního moře

„Ocean Viking", nová NGO loď, je na cestě do Středozemního moře

Nová loď NGO „Ocean Viking" nahrazuje vyřazenou loď „Aquarius", je v současné době na cestě do Středozemního moře.

Ocean Viking
22. července 2019 - 06:20

Nová loď se plaví pod norskou vlajkou a je provozovaná organizacemi "Lékaři bez hranic" a "SOS Mediterranee", a na konci měsíce července by měla zahájit "práci", to znamená plavbu od libyjského pobřeží, kde  bude sbírat „cestovatele“ z člunů a přepravovat je nelegálně do Evropy.

„Ocean Viking" je 69 metrů dlouhá nákladní loď  postavená v roce 1986 a pojme až 200 lidí ochotných k přepravě. Loď má 31člennou posádku, v akci bude také  13 členů pátracího a záchranného týmu SOS Mediterranee,

Ačkoli „Ocean Viking" pluje pod norskou vlajkou a cestující by mohli vstoupit v Norsku, dá se předpokládat, že žádný norský přístav je nepřijme a do Libye se také nebudou vracet.


Otázka námořní záchrany se týká také Evropské unie. Ministři vnitra EU ve čtvrtek v této věci nedosáhli dohody v Helsinkách. Ministři vnitra EU nyní chtějí dosáhnout výsledku na zasedání v prvním týdnu v září na Maltě.

Pokud chcete sledovat nevládní organizace ve Středozemním moři, navštivte stránku následující strámu, zadejte si název lodi a zjistíte její pohyb.


(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)