Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Oktoberfest 2021: Stovky hvězd, desítky stanů a pivo z Mallorky

Oktoberfest 2021: Stovky hvězd, desítky stanů a pivo z Mallorky

Organizátoři světově proslulého pivního festivalu Oktoberfest , který se letos bude konat v poušti poblíž Dubaje, chtějí vše ve formátu XXL. Bylo tam pozváno již mnoho hvězd.

Ilustrační foto
1. května 2021 - 12:30

Mnichovský festival se bude konat v pouštní metropoli Dubaj a novináři již stihli získat tajné plány plánované akce i seznam hostů. Celkově bude v letošním roce na projekt vynaloženo asi 50 milionů eur.

Myšlenka rozšířeného formátu patří šéfkuchaři berlínského vánočního trhu Charlesi Blumovi i ex-restaurátorovi Dirkovi Ippenovi.

Na tomto Oktoberfestu bude postaveno 32 stanů na ploše 420 000 metrů čtverečních a vystoupí asi 620 showmenů. Vystoupí také hvězdy jako Arnold Schwarzenegger, Ralph Möller, Pamela Anderson, Adriano Celentano, Lothar Matthäus, Steven Segal, Simone Ballack a Julia Siegel.Bývalý mluvčí Oktoberfestu Tony Royderer zároveň uvedl, že taková zpráva o akci je „falešná“.

„Určitě nebudeme v Dubaji," řekl.

Podle novinářů přilákají organizátoři festivalu pivovary z Mallorky, pokud se mnichovští producenti alkoholických nápojů odmítnou zúčastnit.

Navíc kvůli konfliktu mezi oficiálními organizátory Oktoberfestu a mnichovskou komunitou se letos mohou konat dva Oktoberfesty najednou - v Mnichově, pravděpodobně pod jiným názvem, a v Dubaji v rámci „franšízy“ .

Připomeňme, že během Oktoberfestu v Dubaji bude povoleno prodávat alkohol na území slavností, jak se to běžně koná v hotelích. Organizátoři vrátí opilé hosty do hotelů kyvadlovou autobusovou dopravou, aby se nevhodně nepotulovali po městě.

(rp,prvnizpravy.cz,focus.de,foto:arch.)