Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Opozice vyzvala Porošenka, aby se kál na kolenou před Ukrajinci!

Opozice vyzvala Porošenka, aby se kál na kolenou před Ukrajinci!

Zástupci „Opoziční platformy - pro život" vyzvali prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka, aby činil pokání na kolenou před obyvateli země.

Petro Porošenko by se měl kát a prohrát
25. března 2019 - 10:10

„Za pět let své vlády Petro Porošenko nesplnil ani jeden ze svých volebních závazků. Takový rozvrat, odcizení a xenofobii v ukrajinské společnosti historie ještě nepoznala. Všechno, co v takové situaci zbývá vládě s Petro Porošenkem je prohrát (volby) a činit pokání lidem na kolenou za pět let zármutku, chudoby a utrpení,“ uvedla prohlášení opoziční strany televize „112 Ukrajina“.

Podle opozice je ekonomika země závislá na „úvěrových kapačkách", a vláda uložila několika budoucím generacím Ukrajinců pracovat na mezinárodní věřitele.

Země je rozdělena, válka v Donbasu bere životy ukrajinských občanů na obou stranách kontaktní linie každý den. Režim zničil důchodce, okradl lidi a celou tu dobu bezostyšně profitoval z drancování rozpočtu. „Korupce na krvi“ a bonusy úředníků za posměch lidem a zničení ekonomiky se staly charakteristickým znakem této moci, uvedlo prohlášení.


„Vzhledem k tomu, že Porošenkův režim zvýšil poplatky, zničil zdravotnictví a školství, zlikvidoval pracovní místa, odsoudil miliony ukrajinských rodin, aby žily v chudobě. Ze země uniká kapitál, a utíkají nejlepší a nejpracovitější občané," zdůraznili poslanci opoziční platformy.

Moc s nenávistí a strachem se dívá na každého politika, který se snaží přinést mír do země a oživit ekonomiku. Každá iniciativa, která může lidem usnadnit život, vyvolává útoky bezmocného vzteku. A jakýkoli krok směrem ke světu je tímto režimem vnímán jako pokus zablokovat cestu ke korupčnímu zisku, uvedla opoziční strana.

Prezidentské volby se budou konat na Ukrajině 31. března. na post hlavy státu kandiduje 39 lidí, mezi nimi je Vladimír Zelenskij s podporou téměř čtvrtiny voličů. Druhé a třetí místo obsadili vůdkyně strany Baťkivščyna Julia Tymošenková a současný prezident Petro Porošenko.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)