Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Orbán: Vstup do země bez povolení není základním lidským právem

Orbán: Vstup do země bez povolení není základním lidským právem

Maďarsko odmítlo nelegální přistěhovalectví během migrační krize v roce 2015, protože „to bylo jediné rozumné chování“ k obraně země a jejích občanů, řekl premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro Fox News.

Viktor Orbán, maďarský premiér
9. srpna 2021 - 06:20

V rozhovoru s Tuckerem Carlsonem Orbán řekl, že Maďarsko má právo učinit taková rozhodnutí: „Přichází to od Boha, přírody, všechny argumenty jsou s námi. Toto je naše země, toto jsou naši lidé, historie, jazyk, takže je musíme chránit. Samozřejmě, pokud máte potíže a Maďaři jsou vám nejblíže, stát musí být nápomocný, ale vstup do země bez povolení není základním lidským právem," řekl Orbán.

Odmítnutím migrace se Maďarsko postavilo proti většině zemí EU, které se „rozhodly otevřít novou kapitolu své historie“, řekl Orbán. Tento „postkřesťanský a postnárodní“ nový režim je podle něj založen na soužití různých komunit. „Neexistuje způsob, jak zjistit, zda to bude dobré nebo špatné, ale myslím si, že je to velmi riskantní ... Každý národ má právo toto riziko přijmout nebo odmítnout. My Maďaři jsme se rozhodli toto riziko neriskovat, “ uvedl maďarský premiér.


Toto rozhodnutí stálo u zrodu „tvrdých útoků“ proti Maďarsku a „proč je moje osobní pověst velmi špatná… osobně se s mnou zachází jako s černou ovcí Evropské unie,“ řekl Orbán.

Orbán označil nedávnou charakterizaci prezidenta USA Joe Bidena za „totalitního násilníka“ za „osobní urážku maďarského lidu“, ale dodal, že „jelikož je prezidentem Spojených států, musíme být skromní, uctiví a… vyjasnit si to to, co dělá, že je urážlivé. “

Dvoustranné vazby mezi Maďarskem a USA jsou „v zásadě velmi dobré“, zejména v oblasti obrany, ekonomiky a obchodu, řekl Orbán. „Takže všechno je v pořádku, kromě politiky, když jsou liberálové ve vládě ve Washingtonu.“

Maďarsko vidí vzkvétající vztahy s USA jako výhodu, i když se postoj USA vůči Maďarsku změnil, řekl Orbán. Důvodem útoků je, že liberálové mají problém s úspěchem středoevropských států, protože bylo dosaženo zcela odlišně, než očekávaly západní země, řekl Orbán. „Budujeme velmi úspěšnou společnost ... ale její základy jsou velmi odlišné od toho, co si přála řada západních zemí," zdůraznil Viktor Orbán.„Západní liberálové nemohou akceptovat, že uvnitř západní civilizace existuje národně konzervativní alternativa, která je v každodenním životě úspěšnější než liberální světonázor,“ vysvětlil. Orbán zaznamenal nedávné politické změny v USA a Izraeli, kde Maďarsko ztratilo „dva hlavní mezinárodní příznivce maďarského křesťanského konzervatismu“. „Oponenti se dostali k moci, což je pro Maďarsko zcela nová okolnost," upozornil Orbán.

Orbán v komentáři k maďarským všeobecným volbám plánovaným na příští jaro řekl, že byl překvapen, když viděl „mezinárodní společenství přijímat koalici komunistických politických sil a antisemitů, kteří spolu spolupracují ve volbách“.

Pokud jde o potenciální mezinárodní zasahování do maďarských voleb, Orbán řekl: „Nemáme obavy, protože jsme připraveni. Mezinárodní levicové křídlo samozřejmě udělá vše pro to, aby změnilo vládu v Maďarsku. Jsme na to připraveni, “řekl.

(rp,prvnizpravy.cz,hungaryjournal.foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%