Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Británie a USA soutěží kdo dříve vymaže svou historii

P.C.Roberts: Británie a USA soutěží kdo dříve vymaže svou historii

Británie a Amerika závodí o to, kdo může být první v tom, kdo odmítne jejich kulturu a zapudí jejich historii, píše publicista Paul Craig Roberts.

Paul Craig Roberts, americký publicista
5. listopadu 2020 - 06:20

V Británii muzea skrývají své exponáty, protože ukazují divokost primitivních (politicky nekorektní slovo) společností namísto rovnosti se Západem nebo nadřazenosti nad Západem a jsou plné sbírek imperiální zaujatosti.

The Telegraph uvádí, že ředitelé muzeí a aktivisté z řad přistěhovalců a vetřelců dekolonizují Británii tím, že odstraňují všechny známky imperialistické zaujatosti a vymazávají britskou historii.

Opravdu neuplyne ani týden, než se objeví další bod vzplanutí - odstranění soch, plán BBC na vyřazení písně Rule Britannia (Vládni Británie) z Last Night of the Proms (hudební festival klasické hudby).  National Trust, britská organizace, která se zabývá ochranou památek a přírody v Anglii, Welsu a Severním Irsku,  zapsala  dům Winstona Churchilla v Chartwellu na seznam nemovitostí s imperialistickým spojením, v Národním námořním muzeu přezkoumávající „hrdinský status“ Horatia Nelsona.

Toyin Agbetu, britský nigerijský aktivista v oblasti sociálních práv, komunitní pedagog a filmař, který v roce 2000 založil panafrickou skupinu Ligali, říká: „Jakákoli instituce, která nadále vystavuje ukradené etnografické předměty, publikuje falešné příběhy a udržuje modlářské ideologie globální „bílé“ nadřazenosti, zneužívá své publikum tím, že z nich jako z příjemců těchto informací činí účastníky  trestných činů.'"

„Ve Spojených státech se sochy stále boří, a školy a univerzity učí bílé Američany, že jsou rasisté a musí nést odpovědnost za hříchy otců zakladatelů a jejich práci - ústavu USA. Pokud Trump prohraje volby s gangsterem a protibělošským rasistou, Amerika skončila,“ končí blog Paul Craig Roberts..


(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)