Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: The New York Times je anti-bílý a anti-americký

P.C.Roberts: The New York Times je anti-bílý a anti-americký

Drtivá většina předplatitelů New York Times jsou běloši, píše Paul Craig Roberts, americký publicista.

Paul Craig Roberts, americký publicista
22. října 2020 - 06:20

Jsou to lidé, kteří jsou zjevně tak emocionálně a mentálně slabí a tak plní viny a nenávisti k sobě samému, že podporují vzteklou protiamerickou propagandistickou organizaci, která označuje své čtenáře za „rasisty“ a delegitimizuje základní principy Spojených států.

Americký ministr obrany Espy nás rozptyluje „ruskými a čínskými nepřáteli“, zatímco nejhorší nepřítel, jaký kdy USA měli - New York Times - pokračuje ve svém smrtícím útoku na dekonstrukci Ameriky. Podle New York Times je Amerika záměrně rasistický národ, a tedy nelegitimní.

„Ani Putin, ani Si Ťin-pching - ani oba společně - nemohli naší zemi ublížit tak silně jako New York Times,“ zdůrazňuje ve  svém komentáři P.C.Roberts.„Neměli bychom podceňovat to, o co tu jde. Projekt 1619 chce delegitimizovat základní principy USA a univerzalistickou osvícenskou tradici, z níž vzešly. Neměli bychom omezovat náš odpor vůči tak destruktivnímu cíli na média. Proti tomu se musí postavit  naše školy, naše univerzity i naše širší komunity,“ píše Sean Collins o Projektu 1619.

I přes trvalou kritiku je tato ubohá iniciativa New York Times ve školách stále propagována. Projekt 1619 se snaží revidovat americké dějiny tendenční tezí: tvrdí, že rok 1619, rok, kdy do anglických kolonií dorazilo 20 Afričanů, a ne rok 1776, který je skutečným založením Ameriky.

„Podle Timesu USA udržují otroctví, nikoli svobodu a rovnost, slibovanou Deklarací nezávislosti. Amerika je záměrně rasistický národ, a tedy nelegitimní," píše se v Projektu 1619.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)