Svátek má: Zdislava

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Západu nejde o fakta, chce válčit a západní národy souhlasí

P.C.Roberts: Západu nejde o fakta, chce válčit a západní národy souhlasí

Sledoval jsem briefing ruského ministerstva zahraničních věcí pro diplomatickou komunitu, mezinárodní experti na toxiny informovali o neurotoxinu, který měl být údajně použit proti Sergeji Skripalovi a jeho dceři.

Paul Craig Roberts
27. března 2018 - 06:20

Tyto informace jsou již nějakou dobu známy ale žádné z nich nebyly zveřejněny v západních médiích, píše v komentáři americký publicita a ekonom Paul Craig Roberts.

Na briefingu Rusové znovu spoléhali na fakta a stávající dohody, kterými se řídí vyšetřování těchto událostí, a zeptali se, proč Britové požadují vysvětlení po Rusku, pokud Britové se odmítají řídit zavedenými postupy a odmítají poskytnout důkazy o tom, co Britové údajně objevili.

Reakce představitelů americké a francouzské ambasády byla pouze ta, že nepotřebují důkazy pro to, aby prokázali svou solidaritu se svými britskými přáteli, že Rusko je vinno pouze z obvinění a že chtějí pohnat Rusko k odpovědnosti.

Výhodou této absurdní odpovědi je, že objasnila Rusům a ruské vládě, že je ztrátou času pokoušet se postavit znovu proti nepodloženým obviněním ze strany Západu s fakty a apelovat na dodržování právních postupů. Západu je to prostě jedno. Nejde o fakta. Programem je přidat další úroveň k pokračující démonizaci Ruska.

Dříve nebo později si ruská vláda musí uvědomit, že jejich sen o „spolupráci se západními partnery“ je nereálný, a že akce nepřítele a falešná obvinění ze Západu ukazují, že Západ je nastaven na konflikt s Ruskem a bezstarostné národy Západu přijaly důsledky.

Korwin-Mikke: Proč by Rusové zabíjeli Skripala? Stojí za tím CIA!

Ruští vládní úředníci, kteří řídili briefing, uvedli pro srovnání s kauzou Skripal i další obvinění ze strany Západu, jako je například havárie malajsijského letadla letu MH17 a mnoho dalších, které vedly k okamžitému obvinění Ruska a odmítnutí spolupráce při vyšetřování.

Zástupce ruské vlády popsal podobnost mezi obviněním Ruska a falešným obviněním Srbska, které vedlo k bombardování Srbska a falešným obviněním proti Iráku, po kterém se Colin Powell a Tony Blair museli omluvit za zničení Iráku a smrti a vyhnání milionů Iráčanů.

Ruský úředník také řekl, že skončily dny, kdy nikdo nezpochybnoval prohlášení vlády Spojených států. Svět, řekl, už není unipolární. Rusko, řekl, neodpovídá na nepodložená obvinění. Řekl také, že způsob, jakým Američané, Britové a Francouzi jednají, naznačuje, že kauza Skripal je sehranou záležitostí obvinění Ruska.

Tento závěr je podpořen historií intervencí USA a Velké Británie. V poslední době jsme viděli, jak Západ zasáhl v Srbsku, Iráku, Libyi, Somálsku, Sýrii, Ukrajině, v Jemenu a to na základě zřejmých a do očí bijící lží a pokouší se destabilizovat Írán a Venezuelu. Existuje téměř nekonečné množství příkladů  lží, které Spojené státy a Spojené království používají pro realizaci svých plánů.

Nic z toho, co Washington a Londýn říkají, nemůže být nikdy ověřeno. Může Rusko nebo jakákoli jiná země spolupracovat s "partnery", kteří jsou nestoudní, nemají žádnou integritu a upřímnost a prokázali, že jsou hodně nedůvěryhodní? Dodává Paul Craig Roberts.


(rp,prvnizpravy.cz,p.c.roberts, neopress,foto:arch.)