Svátek má: Anastázie

Zprávy

Velikost textu:

Paul Craig Roberts: Co zbylo ze Spojených států kromě jména?

Paul Craig Roberts: Co zbylo ze Spojených států kromě jména?

Biden je potvrzen americkým establishmentem. Jeho přisluhovači podněcují nepřátelství s Číňany, Biden vrhá bláto na Rusy.   Takto vytvořené vyšší napětí je dobré pro vyzbrojování a blahobyt vojensko-bezpečnostního komplexu.

Paul Craig Roberts, americký publicista
22. března 2021 - 09:01

Bidenův plán zvýšení daní je navržen tak, aby zničil zbytek střední třídy. Omezení osvobození od daně z pozůstalosti a zrušení základní úpravy zděděného majetku znamená, že více rodinných podniků bude muset být prodáno nebo vydat veřejné akcie, aby mohly platit daně, místo aby zůstaly v rodině.   Vzhledem k tomu, že americké výrobní zakázky byly zadávány v Asii a americké IT a softwarové společnosti vlastněné Indy, kteří propouštějí americké zaměstnance a přivádějí lidi z Indie na pracovní víza, jsou rodinné podniky poslední baštou střední třídy.   Bidenův daňový plán „dorazí“ zbytky americké střední třídy.

Biden je Trumpovým opakem, což je přesně to, co establishment chce. Trump je přesně to, co eEstablishment nechce.   Normální vztahy s Ruskem by poškodily moc a zisk vojensko-bezpečnostního komplexu a přivedení pracovních míst zpět do Ameriky by posílilo střední třídu a zkomplikovalo vládní agendu nového feudálního řádu složeného z několika hyperbohatých a množství nevolníků .


Většina amerických voličů si uvědomila riziko a znovu zvolila Trumpa, ale Republikáni souhlasili s krádeží voleb, řízenou establishmentem  a Trump byl vyloučen. V příštích čtyřech letech zničí establishment zemi přistěhovalci a zablokuje vyhlídku na porážku kandidáta establishmentu.

Biden by měl být opatrný na to, kolik nepřátelství vyvolává s Ruskem a Čínou, protože „péče“ FBI o Trumpovy příznivce jako o   „domácí extremisty“ a „nepřátele demokracie“,  znamená o 90 milionů Američanů méně ochotných bojovat za moc a zisk vojensko-bezpečnostního komplexu.   Vláda, která považuje své vlastní bílé občany za „největší hrozbu Ameriky“, není schopna vést válku s Ruskem nebo Čínou.

Není jisté, zda existují Američané, kteří jsou ochotni bojovat proti „zahraničním nepřátelům“   Washingtonu.   Jak píše Sam Jacobs, americkému vzdělávacímu systému se podařilo proměnit Američany v anti-Američany, jejichž nepřátelství je namířeno proti Americe samotné.

Skutečná otázka zní: Co zbylo ze Spojených států kromě jména?

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,oto:arch.)