Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Peking: Podpoříme více Rusko v boji proti západním sankcím

Peking: Podpoříme více Rusko v boji proti západním sankcím

Čína zvýší podporu Ruska uprostřed zpřísňování západních sankcí. Oznámil to dnes 26. dubna oficiální zástupce čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin.

Si Ťin-pching a Vladimir Putin
26. dubna 2021 - 12:30

„Jsme rozhodně proti používání jednostranných sankcí. ... Čína a Rusko udržují vzájemné komplexní partnerství. V otázkách ochrany státní suverenity se ČLR a Rusko budou navzájem podporovat,“  a zdůraznil, „jednostranné americké sankce jsou projevem hegemonie, vyvolávají obecný protest.“

Podle diplomata Peking doufá, že USA a Rusko zahájí konstruktivní politický dialog a vyřeší rozdíly „na základě rovnosti, na základě vzájemného respektu“.


24. dubna čínský ministr zahraničí Wang Yi během videokonference se zástupci Americké rady pro zahraniční vztahy oznámil potřebu upravit postoj Washingtonu k „mírovému vzestupu Číny“, aby normalizoval spolupráci mezi oběma zeměmi. Wang Yi také uvedl, že americká interpretace demokracie a kultury Spojených států není vzorem, protože globální problémy by měly být řešeny tolerantně s přihlédnutím k rozdílům mezi zeměmi a jejich národními zájmy.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)