Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Peskov: Setkání Johnson – Putin je docela možné

Peskov: Setkání Johnson – Putin je docela možné

Přestože se setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s britským premiérem Borisem Johnsonem v současné době nepřipravuje, je takový bilaterální summit docela možný.

Dmitrij Peskov, tiskový tajemník ruského prezidenta
20. června 2021 - 06:20

Oznámil to 19. června tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru pro rozhlasovou stanici „ Moscow talking “ . Zároveň poznamenal, že k takovému setkání může dojít, pouze pokud bude mít Londýn politickou vůli navázat bilaterální vztahy.

„Ne, takové setkání se nepřipravuje, ale je to potenciálně možné. Je možné, že v Londýně převládne politická vůle napravit naše bilaterální vztahy, které byly z iniciativy Londýna narušeny, “ uvedl mluvčí Kremlu.

Reagoval tak na prohlášení britského ministra obrany Bena Wallaceho, který uvedl, že setkání ruského prezidenta s britským předsedou vlády je možné, pokud Moskva přestane „se škodlivou činností proti Londýnu“. Wallace zdůraznil, že diplomacie je důležitá, pokud po jednáních následují konkrétní kroky.Stojí za zmínku, že Moskva nevyhlásila Putinovu touhu setkat se s Johnsonem, a že britská strana navrhla podmínky pro pořádání takového summitu vypadá podivně.

Setkání prezidentů Ruska a Spojených států v Ženevě 16. června na Londýn s největší pravděpodobností zapůsobilo a rozhodl se následovat příklad „velkého bratra“.

Je pravda, že to udělali nějak nemotorně. Stačí si připomenout, že když Joe Biden poprvé oznámil svou touhu setkat se s Vladimírem Putinem, nepředložil žádné předběžné podmínky.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)