Svátek má: Kamila

Zprávy

Velikost textu:

Podezření na špionáž v Bundeswehru!

Podezření na špionáž v Bundeswehru!

Na nový skandál v Bundeswehru upozornil německý Bild, především se týká tzv. vládní letky, kterou provozuje právě Bundeswehr.

Angela Merkelová před vládním letadlem
19. září 2019 - 09:01

Mnichovský státní zástupce vyšetřuje zaměstnance společnosti Airbus za možnou špionáž v průběhu dvou zbrojních projektů.

Přibližně dvacet zaměstnanců skupiny bylo propuštěno, byly zajištěny soubory a počítače.

Zaměstnanci Airbusu prý vlastnili tajné spisy Bundeswehru. Jedná se mimo jiné o pořízení komunikačního systému.

Bundeswehr také zahájil disciplinární řízení proti zaměstnancům.

Expert Tobias Lindner řekl pro BILD: „Airbus musí nyní vyčistit stůl a vše objasnit. V běžném hospodářském životě by v případě takového vážného podezření byla společnost okamžitě vyloučena z výběrového řízení.“


Některé z posledních závad vládní letky
  • 30.11.2018 Technická závada se na vládním airbusu Konrad Adenauer, objevila zhruba hodinu poté, co letadlo vyrazilo z Berlína na cestu do Buenos Aires.Airbusu přestal zcela fungovat komunikační systém, což je v letecké dopravě považováno za velmi vzácnou a nebezpečnou situaci, uvedl server Spiegel Online
  • 1.6.2019 Německou vládní letku by mohl ohrožovat záškodník. I tak si technici vysvětlují problémy letadel, která po celém světě dopravují kancléřku Angelu Merkelovou a další ministry.
  • 1.9.2019 Poslední závada postihla letadlo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera před odletem do Polska k připomínce 80. výročí začátku druhé světové války. U přistaveného Airbusu A321 nefungovala kontrolka odmrazování.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)