Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Poláci zuří:Z ukrajinského letadla jim zmizely tuny zdravotnických potřeb

Poláci zuří:Z ukrajinského letadla jim zmizely tuny zdravotnických potřeb

Přistání ukrajinského letadla An-225 Mrija ve Varšavě s nákladem zdravotnických potřeb z Číny bylo v Polsku událostí č. 1.

An-225 Mrija ve Varšavě
15. dubna 2020 - 03:20

Na letišti se shromáždilo více než 2.000 diváků, kteří si na letišti Chopin nahrávali přistání největšího dopravního letadla na světě. Díky tomu také došlo k masivnímu porušení režimu kvůli pandemii koronavíru, neshlukovat se ve skupinách.

To však není největší skandál způsobený příletem An-225  do Polska. Polští blogeři upozornili na rozdíl v tonáži nákladu. Média zpočátku citovala polské ministerstvo státních aktiv,  že An-225 Mriya přiveze 400 tun zdravotnického vybavení pro boj s koronavirem z Číny, zatímco letadlo má užitečnou hmotnost 250 tun.

Dnes však úřady uvedly, že Mrija přivezla do Polska pouze 90 tun osobních ochranných pomůcek pro lékaře.


Polská bloggerka Basia Skotnicka píše:

„Je-li pravda, že Antonov přivesl pouze 90 tun nákladu, znamená to, že při užitečné kapacitě 250 tun bylo využito méně než 1/3 přepravních schopností, za to je KGHM (Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi) polská státní společnost zodpovědná, která za  transakci  zaplatila 12 milionů zlotých. To je obrovsky špatná správa pro kočkou,“
    
(rp,prvnizpravy.cz,eadaliy,foto:arch)