Svátek má: Květa

Zprávy

Velikost textu:

Politico: Podle Trumpa má být Bolton vsazen do vězení!

Politico: Podle Trumpa má být Bolton vsazen do vězení!

Americký prezident Donald Trump řekl, že John Bolton by měl jít do vězení kvůli vydání knihy o práci bývalého poradce pro národní bezpečnost, uvedl deník Politico.

John Bolton, exporadce pro národní bezpečnost
25. června 2020 - 10:10

Americký vůdce dodal, že Bolton musí vrátit všechny zisky ze svých pamětí, protože se snaží zvýšit svůj příjem prodejem přísně tajných informací.

Americký prezident Donald Trump řekl, že jeho bývalý poradce pro národní bezpečnost John Bolton „musí být ve vězení“ za zveřejňování vzpomínek o jeho práci v jeho administrativě, napsal Politico.

Podle Trumpa obsahuje kniha, v níž jsou popsána četná obvinění prezidenta z pochybení, utajované vládní informace.

V rozhovoru pro Fox News Trump nazval Boltona „hloupým“ a „bezcitným“.


„Vyhodil jsem ho. A já si nemyslel, že je to důležité. A moc jsem s ním nemluvil. Vzal si však tajné informace a zveřejnil je, dokud jsem ještě prezidentem. Myslím, že je zločincem, a upřímně si myslím, že by za to měl jít do vězení,“ řekl americký vůdce.

Navíc prezident na své Twitterové stránce také napsal, že jeho bývalý poradce by měl být veden k zodpovědnosti a uvězněn. Uvedl také, že Bolton musí být donucen vrátit všechny zisky získané z jeho pamětí, protože se snaží zvýšit svůj příjem prodejem přísně tajných informací.

Během posledních několika dnů se Trump a jeho spojenci pokusili „umlčet“ Boltona poté, co vešlo ve známost, že ve své knize hodlá hovořit o skutečnosti, že šéf Bílého domu se obrátil na čínskou vládu, aby mu pomohla při znovuzvolení a zmrazil pomoc Ukrajině ve svůj prospěch.

(kou, prvnizpravy.cz, politico.com, foto: arch.)