Svátek má: Julius

Zprávy

Velikost textu:

Politika v Kyjevě: Tři debilové a „zelený mor“!

Politika v Kyjevě: Tři debilové a „zelený mor“!

Vůdce ukrajinské radikální strany Oleg Ljaško oznámil spojenectví s primátorem Kyjeva Vitalijem Kličkem proti straně Vladimira Zelenského.

Oleg Ljaško, vůdce radikální strany
2. srpna 2019 - 10:10

Jak napsaly ukrajinské „Vesti“, uživatelé internetu označili tuto zprávu za jeden z nejlepších vtipů tohoto léta, protože dříve Ljaško opakovaně nazýval starostu Kyjeva debilem.

Kyjevský starosta Vitalij Kličko a šéf Radikální strany Oleg Ljaško se spojili proti „zelenému moru“. Jak „Vesti" uvedly, samozřejmě to znamená stranu "Sluha lidu", která nedala radikálům žádnou šanci dostat se do Nejvyšší rady, a nyní má v úmyslu připravit Klička o post primátora hlavního města.

Sám Ljaško nazývá svoje spojení „skvělou zprávou“.

"Mám pro vás skvělé zprávy. Pro každého Ukrajince, pro každého, kdo se obává o osud a budoucnost našeho státu. Dnes jsem nabídl Vitaliji Kličkovi, právoplatně zvolenému starostovi Kyjeva, aby spojil naše úsilí k zastavení útoku „zeleného moru“ na kyjevskou samosprávu a obsazení Ukrajiny,“ uvedl.


Podle Ljaška Kličko tento návrh schválil a zvedl palec nahoru. Radikální vůdce proto požadoval sjednocení dalších politiků.
 
Noviny poznamenaly, že na internetu považují zprávu od Ljaška skutečně za vynikající - jeden z nejlepších vtipů tohoto léta. Uživatelé si pamatují, jak dříve Ljaško mluvil s Kličkem a Kernesem: „Dva debilové to je síla“. Ljaško pravidelně nazýval kyjevského primátora debilem a nyní, jak říkají na webu, „Tři debilové – to je síla!“.
 
U Zelenského si také všimli „úžasných zpráv“ a bylo zaznamenáno, že Ljaško navrhl spojit se proti „zelenému moru“, když měl na sobě zelenou košili.
 
„Co máme teď dělat?“ zeptal se vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Andrej Bogdan. Noviny však neupřesňují, zda se zeptal v rozechvělém rozpoložení obav, nebo těžko skrývaného veselí.

Ostatně sám Bogdanov má jiné starosti. Podal prý rezignaci na svoji funkci, ovšem nikoliv kvůli opozici, ale kvůli postoji americké strany, která podle ukrajinských médií předložila ultimátum, že ke schůzce Vladimira Zelenského a prezidenta Donalda Trumpa nedojde, dokud bude Bogdanov hlavou Zelenského kanceláře. Američanům prý vadí jeho napojení na oligarchu Kolomojského. Později však mluvčí kanceláře označila tyto zprávy za "drby".

(kou, prvnizpravy.cz, vesti-ukr.com, foto: arch.)