Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Polskie Radio: Biden úmyslně urazil Poláky!

Polskie Radio: Biden úmyslně urazil Poláky!

Během projevu ve Filadelfii Joe Biden vyjádřil znepokojení nad trendem „růstu totalitních režimů ve světě“ a situací ve třech zemích: Bělorusku, Polsku a Maďarsku.

Joe Biden, kandidát na prezidenta USA
20. října 2020 - 11:06

Jak uvedlo Polskie Radio, navzdory skutečnosti, že jazykové chyby a výhrady nejsou politice cizí, tentokrát srovnal Polsko s Běloruskem záměrně, řekla polská novinářka Aleksandra Rybińská.

Bývalý viceprezident a demokratický prezidentský kandidát Joe Biden během svého setkání s voliči organizovaného ABC News ve Filadelfii kritizoval současnou situaci v Bělorusku, Polsku a Maďarsku. Politik navíc upozornil na trend „růstu totalitních režimů ve světě“. „NATO je v nebezpečí, že brzy vznikne trhlina ... Vidíme vše, co se děje, počínaje Běloruskem, konče Polskem a Maďarskem, stejně jako růst totalitních režimů ve světě,“ uvedl.


V reakci na toto prohlášení zaslali zástupci polské diaspory ve Spojených státech prezidentskému kandidátovi dopis, ve kterém jasně zdůraznili, že byli zklamáni jeho kritickým komentářem k Polsku. Označili ho „škodlivým“ a vyzvali ho k opravě.

Joe Biden je samozřejmě známý svými jazykovými chybami a výhradami, ale podle odbornice Aleksandry Rybińské to v této situaci udělal kandidát docela záměrně. „Toto je politik progresivního liberálně-levicového tábora. Primárně se zaměřuje na takové voliče a chce zvítězit nad americkými mileniány. Toto je jeho okno,“ vysvětlila novinářka.

V rozhovoru pro Polskie Radio vyjádřila také překvapení, že Biden nemá zájem o hlasy amerických Poláků. „Několik milionů našich krajanů žije ve Spojených státech, a proto je nesmyslné je urážet," dodala Aleksandra Rybińská.

(kou, prvnizpravy.cz, polskieradio24.pl, foto: arch.)