Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Polsko posiluje ukrajinskou armádu (VIDEO)

Polsko posiluje ukrajinskou armádu (VIDEO)

<< VIDEO >> Vlaky naložené samohybnými houfnicemi ráže 122mm, tzv.Gvozdik směřují z Polska na Ukrajinu, přesunují se také po silnici, vše už je v pohybu na území Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Přesun houfnic
9. července 2018 - 03:20

Oficiální informace o neočekávaném přesunu vojenských vozidel se v ukrajinském tisku dosud neobjevily. Současně lze na základě videí zveřejněných na facebooku usoudit, že jde o samohybné houfnice nabídnuté Polskem ukrajinské armádě.

Informace o polské nabídce se objevily v květnu na polském portálu, ale v ukrajinském tisku se tato informace objevila omezeně.

Poláci začali vyřazovat tyto samohybné houfnice  v loňském roce poté, co si polská armáda postavila vlastní samohybnou houfnici  nazvanou Karab.


Samohybná houfnice 2S1 je lehce pancéřovaná dělostřelecká zbraň schopná překonávat vodní překážky, určená k ničení a umlčování živé síly nepřítele, k boji s dělostřelectvem a mechanizovanými prostředky nepřítele, k boření obranných objektu a k vystřílení průchodů v minových polích.

Do výzbroje sovětské armády byla zavedena v roce 1972. Licenci na výrobu houfnic zakoupilo v rámci Varšavské smlouvy Polsko, kde se vyráběla v závodě Hucie Stalowa Wola, a rovněž Bulharsko.


Prozatím oficiální orgány nepodaly informace o tom, co tato bojová vozidla hledají Zakarpatské oblasti. Podle pozorujících, co natočili tyto příspěvky, jde o hrůzný zážitek, protože se přesuny konaly v časných  ranních hodinách, nejspíše kvůli utajení...

(rp,prvnizpravy.cz,karpathir,foto:arch.)