Svátek má: Anežka

Zprávy

Velikost textu:

Pravda je někde poblíž - Američané jsou si jistí, že vláda tají UFO!

Pravda je někde poblíž -  Američané jsou si jistí, že vláda tají UFO!

68% Američanů věří, že jejich vláda jim neposkytuje některé informace o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), napsal Dagens Nyheter, citujíc novou Gallupovu studii.

Hodně medializovaný záběr UFO
10. září 2019 - 11:04

Nicméně, jak uvádí tato publikace, více než polovina respondentů je stále přesvědčena, že všechny případy výskytu UFO lze vysvětlit lidskou činností nebo přírodními jevy.

Mark Walker je jedním z nejvyšších kongresmanů Sněmovny podvýboru pro zpravodajství a boj proti terorismu. Když se Walker v červenci tohoto roku zeptal hlavy amerického námořnictva Richarda Spencera na to, jaké zdroje věnuje jeho agentura ke studování zpráv o UFO a dostupnosti fyzických důkazů o jejich existenci, odpověděl zástupce amerického náměstka ministra námořnictva Thomas Modley krátce, uvedl Dagens Nyheter.

„Flotila bere tyto zprávy s velkou vážností, nadále je přijímá a řádně je studuje," řekl. Podle Modleyho americké námořnictvo pokračuje v přidělování zdrojů, aby piloti oddělení nebyli vystaveni zbytečnému nebezpečí.

Zároveň se Walker zeptal, zda má námořnictvo údaje o dostupnosti technologií z jiných zemí nebo soukromých společností, které dokážou vysvětlit různé incidenty, ale zde neuslyšel nic konkrétního.


„Přestože jsem potěšen potvrzením flotily, že jsou pozorovány UFO, jsem zklamaný, že jsem nedostal odpovědi na mé konkrétní otázky týkající se hrozby, kterou tato technicky vyspělá plavidla létající ve vzdušném prostoru USA mohou představovat," svěřil se Walker se svými myšlenkami s časopisem Politico.

Podle kongresmana je nejvíc znepokojen skutečností, že tato plavidla hlášená americkými piloty mohou patřit Rusku nebo Číně.

„Pokud námořnictvo věří, že Čína nebo Rusko mají přístup k pokročilým letecko-technickým řešením, která by mohla představovat hrozbu pro národní bezpečnost, pak má americký lid právo vědět, jaká opatření vláda v této souvislosti podniká," zdůraznil.

Švédská publikace uvádí, že skutečný stav ukazuje nejnovější výzkum Gallupova institutu. Podle průzkumu Američané nedůvěřují své vládě, pokud jde o UFO: otázka „myslíte si, že americká vláda ví o UFO více, než říká?“ 68% respondentů odpovědělo kladně. Přičemž se v roce 1996 k tomuto stanovisku připojilo 71% respondentů.

16% Američanů říká, že viděli něco, co se podle jejich názoru podobalo UFO, zatímco 33% si bylo jistých, že existují zprávy o mimozemských kosmických lodích. Na druhou stranu 60% respondentů je přesvědčeno, že všechny zprávy o UFO lze vysvětlit lidskou činností nebo různými přírodními jevy, shrnul Dagens Nyheter.

(kou, prvnizpravy.cz, dn.se, foto: arch.)