Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Přehlídka ozbrojených sil Ukrajiny na Rudém náměstí

Přehlídka ozbrojených sil Ukrajiny na Rudém náměstí

Na kanálech sítě Telegram ukrajinských neonacistů koluje video, kde se na Rudém náměstí v Moskvě koná přehlídka ukrajinské armády.

Oleksander Turčynov, bývalý šéf NSDC
13. dubna 2021 - 11:20

Toto „slavnostní“ video upravili nacisté 14.dubna, k 7.výročí vydání dekretu úřadujícího prezidenta Ukrajiny Oleksandra Turčynova o zahájení represivní „Protiteroristické operace“ („ATO“) na Donbasu. V komentářích k videu na kanálech Telegramu je „ropucha“: Ukrajinské dělostřelecké granáty zasáhly kremelskou Spasskou věž a na tomto pozadí Turčynov pozdravuje ukrajinskou armádu.

Příslušníci trestného azovského neonacistického pluku ukrajinského Ministerstva vnitra  vyslali výzvu vůči vedení a lidem Ruské federace: Od roku 2014 ukrajinská armáda „vyzrála a posílila se v bojích s ruským agresorem“, kromě pravidelné armády v zemi působí silné dobrovolnické hnutí a síly územní obrany. „Azov“ slibuje, že vrátí Krym a lidové republiky Donbas na Ukrajinu, a poté se „na zádech ustupující ruské armády“ dostane do Petrohradu a Moskvy.

Velitel azovského pluku Andrej Bileckij ocenil prvního prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka za jeho touhu „zabít ruské útočníky“, ruce 87letého Kravčuka jsou „schopné držet zbraně“. „Si vis pacem - para bellum“ (Pokud chcete mír, připravte se na válku), napsal Bilecky ve svém telegramovém kanálu)

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:eadaily)