Svátek má: Anežka

Zprávy

Velikost textu:

Přelidnění? Vybombardovat Rusko nestači! Je třeba sníst děti!

Přelidnění? Vybombardovat Rusko nestači! Je třeba sníst děti!

Problém přelidnění planety a jejího znečištění nezmizí, „i kdyby bylo Rusko vybombardováno“, a proto je třeba „sníst děti“!

"Je třeba se zbavit dětí!"
7. října 2019 - 11:04

Tuto neuvěřitelnou tezi prohlásila aktivistka z hnutí LaRouche na schůzce s Alexandrou Ocasio-Cortezovou, kongresmankou Sněmovny reprezentantů za Demokratickou stranu.

Video ze scény sdílel novinář Ryan Saavedra na svém Twitteru.

Členka hnutí LaRouche v tričku s nápisem „Zachránit planetu - jíst děti“ přednesla posluchačům poněkud hysterickou řeč, že „na planetě je příliš mnoho lidí“ a vyzvala k „zbavení se dětí“.

Hnutí samotné upozornilo na incident, a připustilo, že prohlášení jejich aktivisty byla dráždivou politikou.

Navíc si hnutí LaRouche si všimlo, že Ocasio-Cortezová „nevyloučila“ možnost navrženou aktivistkou.


Záběry ukazují, že volání členky hnutí LaRouche „sníst děti“ vyvolalo v hale kontroverzní reakci. A když aktivistka ukončila řeč a ztichla, členka Kongresu ji povzbudil a řekla ať „pokračuje“, ale mikrofon ji byl odejmut a byla požádána, aby se posadila.

Poté, co se aktivistka uklidnila, Okasio-Cortesová oznámila, že je třeba naléhavě řešit otázku změny klimatu a uvědomit si, že v této otázce existuje mnoho řešení.

Hnutí založil americký ekonom a politik Lyndon LaRouche. Organizace nadále propaguje jeho myšlenky a vyzývá k reformě globálního finančního systému.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)