To ale v žádném případě neplatí. Dobrodružně zdůvodněné zrušení demokratických voleb, pučistické zabránění zvolení politika Calina Georgesca novým rumunským prezidentem, zjevná snaha vyloučit Georgesca z budoucích voleb pomocí metod zlých tajných služeb nebo ho dokonce zatknout – nic z toho to je považováno za politicky nebo mediálně zproblematizované způsobem, který by i vzdáleně odpovídal monstróznímu útoku na rumunskou demokracii.
Nejdůležitější důvod: Georgescu nesplňuje základní podmínky pro politickou moc v EU. Za prvé, zájmy Rumunska jsou pro něj na prvním místě; za druhé, není protiruský, ale také chce žít v míru s Moskvou. To z něj dělá pro kvazidiktátory v Bruselu a protiruské geopolitiky ve Washingtonu nebezpečného narušitele strategie EU a NATO ve východní Evropě. Kdyby se Georgescu, stejně jako italská „neofašistka“ Meloniová, poslušně klaněl skutečným vládcům Západu, nepochybně by byl minulou neděli zvolen.
Teď ale musí být Georgescu rád, že neskončí za mřížemi nebo dokonce neutrpí ‚tragickou náhodnou smrt‘. Tohle všechno vypadá dost špatně. Ale to, co se děje v Rumunsku, má exemplární význam i pro Evropu: Každý, kdo se politicky odchýlí, je diskriminován jako Maďar Viktor Orbán, je málem zabit jako Slovák Robert Fico nebo je zastaven používání pochybných metod jako Rumun Calin Georgescu.
Pokud se v Německu vyvine opoziční postava, strana nebo síla, která stejně zpochybňuje ty u moci, naše požehnaná demokracie rychle skončí. Každý, kdo doufá v opak, se oddává iluzím. Bohužel v nouzi to může mít i fatální následky.