Svátek má: Zdislava

Zprávy

Velikost textu:

Psychiatři varují, že Trumpův stav mysli vede ke „katastrofě“!

Psychiatři varují, že Trumpův stav mysli vede ke „katastrofě“!

Skupina psychiatrů naléhá na Kongres, aby věnoval pozornost „nebezpečnému duševnímu stavu“ prezidenta USA Donalda Trumpa, který by mohl mít pro zemi skutečně „katastrofické následky“.

Donald Trump, prezident USA
7. prosince 2019 - 11:06

Britský deník The Independent uvedl, že odborníků se díky vyšetřování v rámci procesu impeachmentu a nebezpečí, které tento proces představuje pro „křehké sebevědomí Trumpa“, může prezidentův duševní stav ještě více zhoršit.

„Mluvíme právě teď, protože jsme přesvědčeni, že na pozadí hrozícího obžaloby se může Donald Trump stát ještě nebezpečnějším a začít představovat hrozbu pro naši zemi," řekla profesorka Yale School of Medicine Bandy Leeová, profesor University of Washington Dr. John Zinner a bývalý psycholog CIA Jerrold Post. V písemném prohlášení o tom informovali sněmovní výbor pro právní záležitosti.
 
Toto prohlášení je doprovázeno peticí podepsanou nejméně 350 psychiatrickými odborníky. Všichni tři z výše uvedených psychiatrů uvedli svou připravenost vypovídat v rámci obžaloby.
 
V tomto dokumentu autoři varují, že „nedostatek kontroly nebo neschopnost porozumět psychologickým aspektům Trumpovy obžaloby a jejich nevnímání může vést ke katastrofálním následkům“.

„Žádáme Kongres, aby tyto nebezpečné signály bral vážně a zadržel jeho ničivé impulsy. My a mnoho dalších lidí jsme připraveni poskytnout relevantní důležitá doporučení a poskytnout občanům všechny potřebné informace, abychom mohli maximalizovat naši celkovou bezpečnost,“ píšou psychiatři.
 
Ačkoli Leeová a její kolegové nabízeli své služby v rámci řízení o obžalobě už dříve, a podle nich stojí za to učinit další prohlášení, protože prý americký vůdce „stále více šíří své konspirační teorie“ a „demonstruje velkou krutost a pomstu “ ve stále „častějších a opakovaných tweetech“.  Leeová věří, že to naznačuje, že se do svých iluzí stále více potápí.


„Věřím, že tyto myšlenky budou s větší pravděpodobností klasifikovány jako nesmysl než pouhé lži," dodala a citovala Trumpovo prohlášení během setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Poté uvedl, že „mnoho právníkůstudovalo“ přepisy rozhovoru s ukrajinským prezidentem Vladimírem Zelenským a dospělo k závěru, že tento telefonát byl „naprosto ideální“.
 
Současně Leeová připustila, že někteří členové Kongresu - zejména republikáni podporující prezidenta - mohou toto varování zamítnout a házet to všechno na politické rozpory. Doktorka nicméně poznamenala, že toto tvrzení by mělo být bráno vážně, protože jejich profesionální zkušenost jim umožňuje říci, že Trump vykazuje „určité příznaky závažné patologie a vypadá jako osoba, která potřebuje zvýšený režim lékařského pozorování“.
 
„Máme potřebné dovednosti, abychom dokázali odlišit zdravé jevy od abnormálních. Když se algoritmus anomálie sblíží, můžeme dojít k závěru, že se jedná o patologii, a ne o jedno z mnoha chování, které je vlastní zdravým lidem. U nemoci, ve které laik, který nezná patologii, vidí pouze odlišnou politickou ideologii nebo jiný politický styl, vidíme velmi rozpoznatelný stereotyp,“ zdůraznila.
 
Podle Leeové skutečnost, že prezident nadále propaguje konspirační teorie, je ve skutečnosti problémem veřejného zdraví, protože schopnost amerického vůdce přitahovat nové lidi vede k „národní psychóze“.
 
„Jeho oddělení od reality ... jeho patologie se šíří rychleji než stačí racionální ukázat na fakta," dodala lékařka a poznamenala, že Sněmovna reprezentantů musí tento problém zvážit spolu s právními a ústavními aspekty obžaloby.

Dr. Zinner, specialista na narcistické poruchy osobnosti, že členové Kongresu je třeba varovat před hrozbou, kterou obžaloba představuje, pokud funkci prezidenta zaujímá člověk s patologií, jako je u Trumpa. Podle něj je Trump učebnicovým příkladem narcistické poruchy osobnosti, informuje Independent.
 
„Obžaloba je největší hrozbou pro jeho sebeúctu, se kterou se kdy setkal, a my jsme velmi znepokojeni, protože jeho vztek může vést k ještě ničivějším důsledkům než kdy předtím," dodal lékař.

Dodejme vlastní odborný komentář: No, není americká politika k zbláznění?

(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)