Svátek má: Liliana

Zprávy

Velikost textu:

Putin: Biden v Bílém domě: To pro Rusko nebude žádná změna!

Putin: Biden v Bílém domě: To pro Rusko nebude žádná změna!

S nástupem Joe Bidena k moci ve Spojených státech nebude situace pro Rusko obtížnější. Oznámil to ruský prezident Vladimir Putin během společného zasedání Státní rady a Rady pro strategický rozvoj a národní projekty.

Vladimir Putin na videokonferenci
24. prosince 2020 - 07:20

Ruský prezident se tak vyjádřil k projevu vůdce Komunistické strany Ruské federace Gennadije Zjuganova, který uvedl, že s příchodem Bidena se situace zhorší.

„Biden je neoglobalista, který nás prohlásil za nepřítele číslo jedna, a musíme udělat vše pro to, abychom co nejvíce sjednotili společnost," řekl Zjuganov.

Pokud jde o skutečnost, že se vedení ve Státech mění a bude to pro nás obtížnější ... Nemyslím si to, bude to jako vždycky. Tím bychom se neměli řídit, musíme si uvědomit, kde na nás čekají nějaké potíže a hrozby, předem to předvídat a podle toho uspořádat naši práci - jak v ekonomice, tak v oblasti zvyšování naší obranné schopnosti,“ uvedl Vladimir Putin.


Připomeňme, že inaugurace 46. prezidenta USA proběhne 20. ledna. 14. prosince Americké kolegium volitelů schválilo výsledky hlasování, podle nichž se novou hlavou státu stane demokrat Biden.

6.ledna bude muset Kongres uspořádat zasedání, na kterém zákonodárci formálně schválí výsledky prezidentských voleb, ale také nemusí...

Republikán Donald Trump stále nepřipouští porážku a apeluje na soudy, aby požadovaly přepočítání hlasů v řadě států.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:kremlin.ru)