Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Putin Saúdům: Chcete být v bezpečí? Kupte od nás S-300 nebo S-400!

Putin Saúdům: Chcete být v bezpečí? Kupte od nás S-300 nebo S-400!

Ruský prezident Vladimir Putin po trojstranném summitu s prezidenty Íránu a Turecka navrhnul aby Saúdská Arábie koupila ruské protiletadlové raketové systémy S-300 nebo S-400, aby zajistila bezpečnost svého území.

Vladimir Putin, ruský prezident
17. září 2019 - 06:20

„Co se týče pomoci Saúdské Arábii ... mimochodem ve Svatém Koránu se hovoří o „nepřijatelnosti jakéhokoli druhu násilí, s výjimkou ochrany svého rodu“.  Chcete-li tedy chránit svoji rodinu, svoji zem, tak  jsme připraveni poskytnout Saudské Arábii náležitou pomoc a stačí, aby politické vedení Saúdské Arábie učinilo moudré rozhodnutí - stejně jako íránští vůdci učinili ve své době nákupem S-300 a způsobem, jakým to udělal prezident Erdogan, že koupil od Ruska nejnovější systémy protivzdušné obrany S-400 Triumf,“ uvedl Putin na summitu v Ankaře.

Ruský prezident k tomu ještě poznamenal, že ruské systémy spolehlivě ochrání jakoukoli infrastrukturu Saúdské Arábie.

14. září byly saúdskoarabské rafinerie ve východní části Saúdské Arábie napadeny drony. K útoku se přihlásila jemenská povstalecká skupina Húsíů..

Mluvčí ruského vůdce Dmitrij Peskov k tomu dodal informaci, že během summitu v Ankaře se téma útoku na ropná zařízení v Saúdské Arábii neprobíralo.
(rp,prvnizpravy.cz,tweet,rt,foto:arch.)