Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Putin v Davosu: Je tady hrozba zahájení boje „všichni proti všem“

Putin v Davosu: Je tady hrozba zahájení boje „všichni proti všem“

<< VIDEO >> Situace ve světě se vyvíjí takovým způsobem, že existuje skutečná hrozba začátku boje „všichni proti všem“, uvedl Vladimir Putin během online projevu na ekonomickém fóru v Davosu.

Vladimir Putin, ruský prezident
28. ledna 2021 - 10:10

Ruský prezident poznamenal, že ve všech sférách světa stále existuje riziko rozporu. Zdůraznil také, že pandemie koronaviru se stala vážnou výzvou pro celé lidstvo a prohloubila dříve existující problémy. Putin zároveň vyzval k návratu k pozitivní agendě ve vztazích mezi západní Evropou a Ruskem, přičemž poznamenal, že jde o společné zájmy.

Podle prezidenta se situace s konflikty ve světě může „vyvíjet nepředvídatelně a nekontrolovatelně“.

„Pokud se samozřejmě nic neudělá, aby se tomu zabránilo. Je pravděpodobné, že narazíte na skutečný rozpad světového vývoje, plný boje všech proti všem, pokusů o řešení naléhavých rozporů hledáním „vnitřních“ a „vnějších“ nepřátel, “uvedl Putin.

Ruský pezident rovněž poznamenal, že ve všech sférách světa stále existuje riziko rozporu. Putin uvedl, že svět prochází zásadními transformacemi v globální ekonomice, politice, společenském životě a technologiích.

„Vidíme krizi předchozích modelů a nástrojů ekonomického rozvoje,“ upozornil Putin.
 
Pandemie koronaviru ..., která se stala vážnou výzvou pro celé lidstvo, pouze podnítila a urychlila strukturální změny, jejichž předpoklady byly vytvořeny již před dlouhou dobou,“ zdůraznil Putin.

„Existují všechny důvody domnívat se, že existují rizika dalšího růstu rozporů. Tyto tendence se mohou projevit prakticky ve všech sférách, “dodal.

„Epidemie bude pokračovat, její nekontrolovaná ohniska zůstanou, nemá žádné hranice. Neexistují žádné hranice pro infekce a pandemii, takže se musíme poučit ze současné situace, “naléhal Putin.

Podle něj je nutné koordinovat práci celého světového společenství, aby bylo možné navrhnout opatření ke zlepšení účinnosti monitorovacího systému pro výskyt těchto nemocí a zahájit práce na distribuci vakcín do zemí v potřeby, zejména africké.

Připomeňme, že podle americké Johns Hopkins University počet případů koronaviru na světě přesáhl 100 milionů. Podle organizace zemřely na následky COVID-19 po celém světě více než 2 miliony lidí. Většina pacientů s koronavirovou infekcí byla zaznamenána ve Spojených státech (více než 25,4 milionu). Následuje Indie (přes 10,6 milionu) a Brazílie (přes 8,9 milionu).Společné hodnoty Ruska a Evropy

Během svého projevu na fóru Putin rovněž uvedl, že Rusko a Evropa mají společné základní věci, včetně kultury.

Podle něj největší politické osobnosti v Evropě nedávné minulosti hovořily o potřebě rozvíjet vztahy mezi západní Evropou a Ruskem, „poukazujíc na to, že Rusko je součástí Evropy - geograficky, a co je nejdůležitější, v kulturním smyslu. "

„Ve skutečnosti je to jedna civilizace," dodal Putin. Vyjádřil názor, že Rusko a západní Evropa by měly být spolu, a současná situace v jejich vztazích není normální.

„Musíme se vrátit k pozitivní agendě. To je zájmem Ruska a jsem si jistý, že i evropských zemí,“ poznamenal prezident.

Ruský vůdce pokračoval v tom, že k dosažení těchto cílů je nutné „zbavit se fobií z minulosti“, jakož i využít ve vnitřních politických procesech problémy, které „se zdědily z minulých století“.

„Pokud dokážeme povznést se nad tyto problémy minulosti, zbavit se těchto fóbií, pak určitě budeme mít pozitivní fázi našich vztahů," uzavřel prezident a dodal, že ruská strana bude usilovat o takový vývoj událostí.


(rp,prvnizprav.cz,rt,foto:arch.)