Svátek má: Alexandr

Zprávy

Velikost textu:

Řecko: Migrantské gangy útočí na policii

Řecko: Migrantské gangy útočí na policii

Migranti v Řecku nakupují zbraně a spojují se do zločineckých gangů, o rostoucích problémech a strachu policie píší řecké noviny "Proto Tema" .

Ilustrační foto
14. května 2018 - 06:20

Mnozí migranti, kteří se nemohou dostat z Řecka dále do Evropy  a vidí, že jejich šance na lepší život jsou stále menší, se stále častěji přidávají ke gangům. Týká se to lidí různých národností, a to jak těch, kteří jsou v uprchlických centrech nebo žijí v opuštěných budovách, i těch, kteří se svobodně pohybují  po Aténách.

Mladí lidé, kteří se připojují k anarchistickým kruhům v aténské čtvrti Eksarchia, také útočí proti řecké policii. Gangy jsou tvořeny přistěhovalci a jsou stále více agresivnější vůči policistům. Napadají také ostatní přistěhovalce. Etnická skupina, která má nejvíce zbraní a nejčastěji získává nové členy, jsou Afghánci. Vyžadují od ostatních uprchlíků 50 euro za to, že je nechají v klidu. Ceny se zvyšují, pokud jde o občany jiné národnosti.

Obnovení balkánské trasy: Padesát tisíc migrantů je na cestě do EU!

Pozice afghánských gangů zkouší obsadit gangy Alžířanů, Palestinců nebo Pákistánců. To často vede k incidentům mezi gangy různých národností. Někdy to končí smrtí, jako nedávno v přístavu Patra na Peloponésu. Zde se migranti pokoušejí dostat nelegálně na trajekty a odjet do Itálie.

Řecké noviny zdůrazňují, že situaci zhoršuje skutečnost, že se zvyšuje příliv nových migrantů. V dubnu přišlo  do Řecka 4.000 přistěhovalců  přes pevninskou část hranice s Tureckem poblíž Evros.


(rp,prvnizpravy.cz,prototema,foto:arch.)