Svátek má: Alexandr

Zprávy

Velikost textu:

Řecký starosta Lesbosu: Ženy se bojí vyjít na ulici, děti zavíráme doma!

Řecký starosta Lesbosu:  Ženy se bojí vyjít na ulici, děti zavíráme doma!

Spyros Galinis, starosta Mytilena, hlavního města ostrova Lesbos, uvedl pro  řecký zpravodajský web,   že lidé v jeho městě jsou stále více znepokojeni chováním a množstvím migrantů.

Hořící kontejnery na Lesbosu
2. června 2018 - 07:20

"Ženy se bojí vyjít samy z domova, naše děti držíme doma," říká starosta Spyros Galinis.

Podle starosty je Lesbos vyčerpán z pokračující nebezpečné situace s migranty. Lidé z Lesbosu byli dříve médii označeni jako lidé solidarity, kteří dokonce otevřeli své domovy uprchlíkům ze Sýrie.

Situace se však zcela změnila, protože kdysi solidární a tolerantní obyvatelé Lesbosu čelí kruté realitě nekontrolované masové imigrační krize, která znovu zasahuje do Evropy.

"Naši občané se cítí opuštěni Řeckem a EU, řečtí občané už tvoří jenom jednu třetinu obyvatel žijících na tomto ostrově," dodal Spyros Galinos.

Již dříve agentura Médecins Sans Frontières varovala, že Lesbos "dosáhl bodu erupce" ... zdravotní péče a další služby poskytované přistěhovalcům jsou nedostatečné, což některé migranty vyprovokovalo k  násilí. "

"Obchod a investice na našem ostrově se zastavily ... Cítíme se zanedbávaní a opuštění na ostrovech. Cítíme zklamání,  které je ještě umocněno rozhodnutím o zvýšení daní, které po tom, čím jsme si  prošli, drasticky zvýší naše životní náklady, " řekl Evangelos Myrsinias, vedoucí místní obchodní komory.


Migranti v Řecku nakupují zbraně a spojují se do zločineckých gangů, o rostoucích problémech a strachu policie píší řecké noviny "Proto Tema" .

Mnozí migranti, kteří se nemohou dostat z Řecka dále do Evropy  a vidí, že jejich šance na lepší život jsou stále menší, se stále častěji přidávají ke gangům. Týká se to lidí různých národností, a to jak těch, kteří jsou v uprchlických centrech nebo žijí v opuštěných budovách, i těch, kteří se svobodně pohybují.

A turistické kanceláře nadále doporučují Dovolenou na Lesbosu
Navštivte třetí největší ostrov v Řecku (po Krétě a Evii), jeďte na dovolenou na Lesbos. Navzdory své popularitě zůstává toto kouzlo prakticky nedotčené a davy jsou mnohem menší než na jiných ostrovech. Můžete očekávat nedotčené pláže a zdravou dávku středomořského slunečního svitu, pláže jsou obklopeny svěží zelení a sady s olivovníky. Takže pokud hledáte místo klidu, tak jeďte na dovolenou na Lesbos .


(rp,prvnizpravy.cz,iefimerida.gr,foto:arch.)