Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Ruská fregata úspěšně střílí raketu Zirkon na námořní cíl

Ruská fregata úspěšně střílí raketu Zirkon na námořní cíl

<< VIDEO >> Rusko úspěšně otestovalo hypersonickou řízenou střelu Zirkon - tento krok označil prezident Vladimir Putin za „významnou událost nejen pro ozbrojené síly, ale i pro celý národ“.

Vystřelení rakety Zirkon
12. října 2020 - 03:20

6. října ruské námořnictvo pokračovalo v projektu 22350, kdy fregata  Admirál Gorškov v Bílém moři poprvé vystřelila novou protilodní hypersonickou řízenou střelu Zirkon na mořský cíl v Barentsově moři.

„Zkušební střelba byla prohlášena za úspěšnou. Raketa zničila cíl přímým zásahem,“ řekl Putinovi během videokonference náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov.

Gerasimov dodal, že raketa překonala vzdálenost 450 kilometrů nadzvukovou rychlostí přesahující Mach 8. Raketa dosáhla cíle za 4,5 minuty.

Po vojskových testech budou rakety Zirkon nasazeny na ponorkách a hladinových lodích, včetně jaderné ponorky Jaseň třídy Severodvinsk a fregat třídy Admirála Gorškova.


V letošním roce se jedná o druhé známé vystřelení rakety Zirkon. Na začátku ledna testovala výše uvedená fregata také Zirkon z Barentsova moře na pozemní cíl. Raketa byla vypálena na cíl na severním Uralu na vzdálenost více než 500 kilometrů.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)
Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%