Svátek má: Jarmil

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Tvrzení USA o chemickém útoku v Idlibu je cynickou lží!

Rusko: Tvrzení USA o chemickém útoku v Idlibu je cynickou lží!

Ruské ministerstvo obrany odmítlo zprávy o chemickém útoku v syrském Idlib, ruská armáda zdůraznila, že taková prohlášení jsou cynickou lží, kterou ani neptvrdily ani „Bílé přilby“.

Igor Konašenkov, mluvčí ruského MO
25. května 2019 - 04:20

„Snaha amerického ministerstva zahraničí vnutit světu další lži o jakýchsi „příznacích chemického útoku" v deeskalační zóně v Idlibu už ani nevyvolává zmatek. Zvýraznění cynismu amerického ministerstva zahraničí zvýraznuje popření této lži britský „Pozorovatelem lidských právech “a tzv. podvodníci z „Bílých přileb“,“ reagoval znechuceně generál Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany.

Zdůraznil, že i tyto prozápadní organizace uvedly, že „nemají žádné informace o místě nebo obětech tohoto fejkového „útoku “.


Předtím americké ministerstvo zahraničí oznámilo známky možného použití chemických zbraní syrskými vojáky v oblasti Idlibu a zopakovalo syrské vládě, že reakce bude okamžitá a odpovídající.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že USA se spoléhají na neoveřené zdroje, včetně zdrojů teroristických skupin. Syrské ministerstvo zahraničí popřelo informace o chemickém útoku.

Dva dny před tím, než se objevily americké informace o chemickém útoku, ruské Smírčí centrum v Sýrii uvedlo, že militanti „Džebhat an-Nusra“ připravují provokaci v provincii Idlib, aby obvinili ruské a syrské letectvo z chemických útoků na civilisty.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)