Svátek má: Vavřinec

Zprávy

Velikost textu:

Rusko varuje: Opět chystají provokaci s „chemickým útokem“ v Sýrii!

Rusko varuje: Opět chystají provokaci s „chemickým útokem“ v Sýrii!

Militanti v Sýrii připravují provokaci s použitím chemických zbraní, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Zároveň s tím ruské ministerstvo zahraničí varovalo Spojené státy před „unáhlenými kroky“.

Záchrana podle vzoru "Bílých přileb"
26. srpna 2018 - 04:20

„Podle informací, potvrzených současně z několika nezávislých zdrojů, teroristická skupina „Hayat Tahrir al-Sham“ připravuje další provokace s „použití chemických zbraní“ syrských vládních sil proti civilnímu obyvatelstvu provincii Idlib,“ uvedl mluvčí resortu generál Igor Konašenkov..

Podle ministerstva bylo do obce Hallyuz již dodáno osm kontejnerů s chlórem  Konašenkov uvedl, že do stejné oblasti dorazila skupina teroristů, „vyškolených osob ohledně nakládání s toxickými látkami pod vedením odborníků z britské soukromé společnosti „Olive““, která má mít po imitaci chemického útoku za úkol simulovat záchranu údajných obětí. A to podle scénáře notoricky známých „Bílých přileb“.


Ministerstvo obrany poznamenalo, že provokace bude použita jako záminka pro „USA, Británii a Francii k raketovým a leteckým úderům na státní a ekonomické objekty Sýrie".

„Za tímto účelem do v Perského zálivu připlul před několika dny torpédoborec „The Sullivans“ US Navy s 56 raketami na palubě a na leteckou základnu Al Udeid v Kataru byl přemístěn strategický bombardér B-1B amerického letectva s 24 řízenými střelami „vzduch-země“ AGM-158 JASSM"," sdělilo podle RT ruské ministerstvo obrany.

V komentáři k informacím o plánované provokaci v Sýrii, ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov řekl, že hrozby a ultimáta Washingtonu nebudou mít vliv na rozhodnutí Moskvy hledat  v Sýrii mírové řešení.

„Skutečnost, že se lidé ze Západu nechtějí toho (mírového urovnání) účastnit, opět potvrzuje, že oni mají velmi odlišné cíle: i nadále rozbíjet Sýrii, nepohrdnou jakoukoliv možností, a nadále usilují o nové a záminky k nastolení otázky změny režimu, změny vlády v Damašku. V tom není nic nového,“ citovala ho RIA Novosti.

Rjabkov také varoval „Američany a jejich spojence před novými ukvapenými kroky“.

„Hrozby a ultimáta - zdá se, že současný Washington má jediný jazyk, ve kterém může hovořit. A je divné, že ještě ne všichni na světě to pochopili. Budeme usilovat o to, aby přiměřené a správné pochopení toho, co se děje, zakořenilo v nejširších kruzích mezinárodního společenství. Budeme mobilizovat mezinárodní společenství, abychom čelili této destruktivní linii," zdůraznil náměstek ruského ministra zahraničí.

Je třeba připomenout, že po zjevně zinscenovaném "chemickém útoku" v syrské Dúmě letos v dubnu, USA, Británie a Fancie zaútočily raketami na objekty Sýrie, které měly údajně produkovat chemické zbraně.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)