Svátek má: Bořivoj

Zprávy

Velikost textu:

Rusko „vyhazuje“ velvyslance USA

Rusko „vyhazuje“ velvyslance USA

Díky nepřátelské politice Bidenova režimu se napětí mezi USA a Ruskem dramaticky zvýšilo.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí, vyzval velslance USA k opuštění Ruska
22. dubna 2021 - 10:16
 
Uprostřed velmi špatných vztahů již tyto dvě supervelmoci nemají ve svých hlavních městech vyslance, což je bezprecedentní a diplomatická komunikace je ještě obtížnější, píše von Freemann na blogu Schall und Rauch.

Poté, co Biden v březnovém rozhovoru nazval prezidenta Putina „zabijákem“, který nemá „žádnou duši“, Moskva stáhla svého velvyslance Anatolije Antonova z Washingtonu. Americký velvyslanec v Rusku John Sullivan v úterý oznámil, že se vrací do Washingtonu na „konzultace“, což je vlastně vyhození.

Jeho oznámení přišlo poté, co ruský ministr zahraničí Sullivana velmi jasně vyzval k opuštění Moskvy v reakci na nové americké sankce vůči Moskvě a rozhodnutí Bílého domu vykázat ze země 10 ruských diplomatů.

Co Rusy obzvlášť naštvalo, když Biden zavolal Putina 14. dubna s návrhem, že by se mohli osobně setkat a následujícího dne Washington uvalil na ruské úředníky a organizace širokou škálu sankcí a vyhostil ruské diplomaty.

Pokud svůj protějšek označíte jako vraha, žádáte údajně o osobní rozhovor, aby se snížilo napětí, a uložíte nové sankce, které napětí ještě zvýší? To je urážka obludná urážka.V reakci na to zveřejnila Moskva seznam úřadujících a bývalých členů americké vlády, kterým je nyní zakázán vstup do Ruska.
  • Generální prokurátor Merrick Garland
  • ředitel FBI Chris Wray
  • Vedoucí všech tajných služeb Avril Haines
  • hlavní ministr vnitřní bezpečnosti Ali Mayorkas
  • Vedoucí všech věznic Michael Carvajal
  • Hlavní válečný štváč John Bolton
  • Obamova bezpečnostní poradkyně Susan Riceová
  • bývalý šéf CIA James Woolsey Jr.

Napsal jsem - Rusko „vyhazuje“ velvyslance USA - protože Sullivan nebyl prohlášen za „persona non grata“, což je nejextrémnější forma diplomatického rozchodu, ale byl velmi silně požádán, aby opustil Rusko, a to je éměř stejné.

Sullivan zpočátku odmítal poslouchat to, co bylo považováno za zkoušku vytrvalosti Bidenova režimu, protože Washington hrozil dalšími sankcemi v případě eskalace a formálního vyhoštění.

Rusové se nenechali zastrašit a zvýšili tlak, dokud Sullivan v úterý neoznámil svůj odchod, a vyhověl tak ruské žádosti. Pokud to byla zkouška, pak Bidenův režim selhal a zvítězili Rusové.

Kromě vyhoštění diplomatů a sankcí vyjádřily USA také „neochvějnou“ podporu Ukrajině uprostřed napětí s Ruskem. Tato „záruka“ je velmi nebezpečná, protože by mohla povzbudit režim v Kyjevě k útoku na LPR a DPR, které by Rusové museli zachránit.

Washington zdůrazňuje přítomnost ruských vojsk v blízkosti ukrajinských hranic a tvrdí, že se jedná o největší ruský vojenský pochod od roku 2014. Kreml tvrdí, že není vaší záležitostí v zahraničí, kolik a kde se ruské vojenské síly pohybují na ruském území.  

V pondělí se EU ztrapnila tvrzením, že Rusko vyslalo poblíž hranic s Ukrajinou přes 150.000 vojáků, ale tento počet museli opravit a později uvedli, že je to více než 100.000. Stále však není jasné, jak bylo toto číslo získáno.

Pokud vím, za posledních 100 let se nikdy nestalo, že by USA a Rusko neměly žádného velvyslance. Ani za sovětské éry, ani poté. Ukazuje to, jak špatný a narušený je vztah mezi těmito dvěma jadernými mocnostmi.


Rusové mají už plné zuby toho, že se musí z „lásky k míru“ smířit se všemi západními provokacemi, lžemi, zkreslením faktů, pomluvami, urážkami a tresty. Předchozí dobromyslnost a trpělivost s Američany se konečně zlomily.

Víte, že nemůžete uzavřít dohody s Washingtonem, protože nikdy nebudou dodržovány? Moskva si přeje, aby byl ukrajinský problém definitivně vyřešen dodržováním Minských dohod z roku 2015. Pouze Západ šest let neudělal nic pro to, aby se Kyjev držel.

Ve svém každoročním středečním projevu v obou komorách prezident Putin uvedl, že proti Rusku byla podniknuta řada „ nepřátelských akcí “, zatímco Rusko zatím jedná „s naprostou zdrženlivostí “.

Dodal však, že „ pokud někdo vnímá naši dobrou vůli jako lhostejnost nebo slabost a je připraven mosty úplně spálit, nebo je dokonce rozbít, bude reakce Ruska asymetrická, rychlá a tvrdá, “ varoval.

Putin varoval odpůrce , aby nepřekračovali ruské „ červené čáry “, a uvedl, že tyto hranice stanoví Moskva v každém jednotlivém případě. „ Ti, kdo připravují jakékoli provokace, které ohrožují základní zájmy naší bezpečnosti, budou litovat, jako nikdy předtím, “ řekl.

Putin se ve svém 78minutovém projevu zmínil o nedávno odhaleném spiknutí se zahraničními službami o atentátu na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a členy jeho rodiny a o provedení puče v Bělorusku.

Toto spiknutí překročilo „ všechny meze “ legitimního styku mezi národy, uvedl. Další pokus o změnu režimu ze strany Washingtonu, například vražedný puč na Ukrajině v roce 2014 nebo neúspěšné odstranění Madura ve Venezuele.

Proč je Rusko tak vehementně nenáviděno globální elitou, globalisty a válečnými štváči? Protože Rusko je ve všech oblastech přesným opakem, úplným protikladem k destruktivní ideologii a chorým zvrácením Západu, pokud jde o společnost, ekonomiku, kulturu, náboženství a tradici.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)