Svátek má: Věroslav

Zprávy

Velikost textu:

Rusko vysílá do Itálie osm týmů lékařů a asi sto virologů!

Rusko vysílá do Itálie osm týmů lékařů a asi sto virologů!

Rusko zasílá pomoc Itálii, která je vážně postižena pandemií koronaviru. Dohodli se o tom prezident Vladimir Putin a italský premiér Giuseppe Conte během telefonického rozhovoru.

Těmito nálepkami označilo Rusko pomoc Itálii
23. března 2020 - 04:20

Rozhovor iniciovala ruská strana, informoval Kreml. Putin a Conte souhlasili s tím, že Rusko bude rychle dodávat Itálii ochranné prostředky, mobilní komplexy založené na automobilových komplexech KAMAZ pro aerosolovou dezinfekci, lékařské a další vybavení, a také pošle několik týmů ruských specialistů do nejvíce postižených oblastí země.

Dodávky uskuteční letadla ruského vojenského letectva. První vojenská letadla s odborníky, stroji a zařízením odletěla do Itálie 22. března, uvedlo ministerstvo obrany. Za tímto účelem byla letecká skupina devíti Il-76, která byla přemístěna z oblastí Pskov, Uljanovsk a Orenburg, soustředěna na vojenské letiště v Moskevské oblasti. Cílem se stalo vojenské letiště u Říma. Náklady byly označeny nálepkami "Z Ruska do Itálie s láskou".


Do Itálie bude vysláno osm lékařských týmů, vybavených nezbytným zdravotnickým vybavením a zařízením, stanoveným ministerstvem obrany. K odjezdu je připravena i skupina asi 100 osob, mezi které patří přední odborníci v oboru virologie a epidemiologie.

Itálie je zemí nejvíce postiženou epidemií koronaviru na evropském kontinentu. Ještě v neděli se hlásilo 53 tisíc nakažených a více než 5 obětí této nákazy. Přičemž jen za den bylo v Itálii zaznamenáno dalších 6,5 tisíc nakažených. V samotném Rusku bylo v neděli hlášeno 438 případů koronaviru.

(kou, prvnizpravy.cz, vedomosti.ru, foto: arch.)