Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

Rusko vyslalo bojová letadla k hranicím Afghánistánu

Rusko vyslalo bojová letadla k hranicím Afghánistánu

Ruské transportní a bojové helikoptéry Mi-8 a útočné vrtulníky Mi-24 byly převezeny z novosibirské oblasti na letiště Gissar v Tádžikistánu, aby se zúčastnily trilaterálních cvičení na cvičišti Harb-Maidon, 20 km od hranic s Afghánistánem.

Ilustrační foto
3. srpna 2021 - 10:10

Informace byla oznámena novinářům tiskovou službou Ústředního vojenského okruhu.

„Přesun čtyř bojových vrtulníků z Ruska provedlo těžké dopravní letadlo An-124-100 Ruslan. V hlavní fázi společného cvičení budou posádky armádního letectví zajišťovat výsadek taktických jednotek a leteckou podporu postupujících vojsk v průběhu ničení ilegální ozbrojené formace, “ píše se ve zprávě.


Afghánské úřady jsou připraveny na sdílení míru a moci s Talibanem, avšak za dodržování určitých podmínek Talibanem. V rozhovoru pro list Izvestija to uvedl afghánský ministr zahraničí Mohammad Hanif Atmar .
 
„Jsme připraveni spolupracovat s Talibanem, jsme připraveni je přijmout do vlády, jsme připraveni na mír s nimi a sdílení moci s nimi. Afghánistán by neměl představovat hrozbu pro žádnou jinou zemi na jejích vnějších hranicích a neměli bychom mít žádnou zahraniční teroristickou sílu,“ řekl Atmar.


(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)