Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Zchladíme útočníkům hlavy nejen tím, že předáme Sýrii S-300!

Rusko: Zchladíme útočníkům hlavy nejen tím, že předáme Sýrii S-300!

Rusko předá Sýrii do dvou týdnů moderní protivzdušný obranný komplex S-300, oznámil ruský ministr obrany Sergej Šojgu v reakci na sestřelení Il-20, za což vinu klade na Izrael.

Ruský protivzdušný raketový komplex S-300
24. září 2018 - 13:06

„Systém schopen zachytit vzdušné útoky na vzdálenost více než 250 kilometrů a současně zasáhnout několik vzdušných cílů," poukázal.

Podle Šojgu systém S-300 výrazně posílí bojové schopnosti syrské letecké obrany.

Ministr připomněl, že Rusko v roce 2013 Damašku zastavilo dodávky komplexu S-300, ale nyní se situace změnila a nikoliv vinou Moskvy.


Rusko dodá Sýrii také moderní automatizované řídicí systémy pro velitelské stanoviště letecké obrany.

„To bude zabezpečovat centrální řízení všech sil a prostředků protivzdušné obrany Sýrie, vést monitoring situačce a operativní určení cílů. A zejména bude zaručena identifikace veškerých ruských letadel syrské protivzdušné obrany,“ řekl Šojgu.

Rovněž uvedl, že Rusko bude potlačovat družicovou navigaci sousedící se Sýrii oblasti Středozemního moře, palubní radarové systémy a komunikace bojových letounů útočích cíle na území tohoto státu.

Šéf ruského ministerstva obrany poznamenal, že Moskva je nucena přijmout odpovídající opatření jaako reakci kvůli izraelským činům s cílem posílit bezpečnost ruské armády.

Šojgu vyjádřil přesvědčení že akce, které podnikne Rusko, „zchladí" horké hlavy a odradí je od nepromyšlených postupů.

„Jinak budeme muset reagovat podle dané situace," varovně uzavřel ministr.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)