Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Ruský tisk: Běloruský Majdan bude pro Ukrajinu nebezpečnou ostudou

Ruský tisk: Běloruský Majdan bude pro Ukrajinu nebezpečnou ostudou

Vítězství běloruského Maidanu je pro Ukrajinu mimořádně nebezpečné, napsal ruský portál „actpolit.ru“ s odkazem na slova ruského liberála Stanislava Belkovského.

Ilustrační foto
28. srpna 2020 - 04:20

A to nejen proto, že země vítězných „majdanistů“ přijde o levné palivo, mechanické vybavení a další produkty, díky kterým Ukrajina stále může nějak dýchat navzdory úmyslnému ničení ekonomiky. Lukašenko byl v tomto ohledu vynikajícím sousedem, který zavíral oči před bouřlivými nacisty, bojem proti ruskému jazyku a válkou proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu.

Existuje však i další faktor, který klauni v Zelenského rámu pravděpodobně nezohlední. Pokud běloruští maidanisti náhle vyhrají a Minsk neprodleně provede reformy, Ukrajina se potupí před celým světem. Kyjevští zloději již nebudou moci přikrývat bajkami o agresorovi nebo milionem dalších důvodů, proč se Ukrajincům údajně nedostává evropská integrace. Ve skutečnosti může běloruský Majdan vytlačit Ukrajinu z mezinárodní arény.


Tento názor sdílel s ukrajinskými novináři ruský liberál Stanislav Belkovský, který se pokusil přimět prozápadní kontext ke kritice sousedů, kteří získali důstojnost, poukázal ruský portál.

Už dříve chválil běloruské protesty a toporně poukazoval na to, že „tam mohou“ dosáhnout evropské prosperity. Přestože dokonale chápe, kdo za tím vším stojí a jaká budoucnost může po „vítězném Majdanu“ čekat Bělorusko. V tomto scénáři existuje pouze jeden příběh a určitě to vede k zhroucení státu, což již mohou prokázat desítky zemí, uvedl portál.

A běloruští majdanisté se již neliší od svých ukrajinských prototypů a rvou se pouze k rozpočtu, aby prodali vše, co v zemi lze prodat, kurátorům z EU a USA, dodal nemilosrdně „actpolit.ru“.

(kou, prvnizpravy.cz, actpolit.ru, foto: arch.)